Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

22.08 EELK tahab tehnikaülikooli juurde kirikut ehitada

22.08.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Evangeelne Luterlik kirik (EELK) otsib Mustamäel kohta uue kiriku rajamiseks ning peab selle jaoks sobivaks paigaks krunti Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) peahoone naabruses.

«Toetudes paljude Mustamäe elanike soovile alustab EELK Tallinna praostkond koostöös Norra Luterliku kiriku misjonikeskusega käesoleva aasta sügisel Mustamäe luterliku koguduse rajamisega,» tõdesid EELK kantsler Urmas Viilma ja Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu kirjas Mustamäe vanemale Kalle Mihkelsile.

«Oleme kindlad, et väga suure elaniku arvuga Mustamäe vajab oma luterlikku kogudust ja koguduse kooskäimise kohana kirikuhoonet,» märkisid kirikutegelased. Mustamäel elab üle 64 000 inimese.

Ühe võimaliku variandina on kiriku asukohana üleval olnud krunt tehnikaülikooli peahoone naabruses. Arvestades inimeste ligipääsuvõimalustega, mis selles piirkonnas on väga hästi korraldatud, peame seda asukohta kiriku ehitamiseks väga sobivaks, leidsid Viilma ja Tammsalu.

Mihkelsi sõnul on aga tehnikaülikooli peahoone juures olev maa TTÜ enda ja riigi käes ning kirikul tuleb uue pühakoja rajamiseks neilt maad küsida.

Linnaosavanem tõdes, et TTÜ peahoone juures olev krunt on rohealade piirkonnas ning kuna see on ohustatud ja väärtuslike taimeliikide leviala, on seal ehitamine probleemne.

Mihkels tegi kirikutegelastele ettepaneku kaaluda pühakoja rajamist Vilde tee piirkonda. Samuti märkis ta, et seisma on jäänud Szolnoki turu planeering ning soovitas huvi korral EELK-l ühendust võtta turualuse maa omaniku AS Volexiga.

Ka EELK arengukava aastani 2017 näeb ette uue kiriku rajamist Õismäele, Mustamäele või Lasnamäele.

17 kommentaari artiklile “22.08 EELK tahab tehnikaülikooli juurde kirikut ehitada”

 1. Anonüümne ütleb:

  Häbi, häbi kommentaari pähe nii rumala oinaloo kirjutamise eest!

 2. Anonüümne ütleb:

  oli austatud teatrilavastaja, nüüd tean, et ta on ilkuja kommentaator, kelle sõnavõtud ei hiilga argumentidega, vaid peegeldavad üksnes frustratsiooni ja süüdlase otsimist, et temal endal elus ilmselt halvasti läheb. Kas oma meele avaldamine anonüümselt ei ole siiski viimaks kõigile valutum?

 3. Anonüümne lollike ütleb:

  vaid pigem naerma. Tark inimene kellel hästi läheb ei pritsiks nii negatiivseid kommentaare. Võibolla probleem selles ongi, et suurtes teatrites ei lase näitlejad end enam lollikesteks jms. sõimata, siis jääbki üle ainult frustratsioon ning väike trupp madala enesehinnangu ja kõrge valulävega fännidest. Aga viha religiooni vastu tekitab lihtsalt vihal rajaneva religiooni, mis pole teistest kuigivõrd parem. Kõik religioonid on praegu kriisis, kaasaarvatud agnostitsism, see on tõsi ja sellel on objektiivsed põhjused. Mis maailma hukku puutub, siis see tuleb niikuinii, kasvõi sellepärast et päike läheb ära põledes järjest kuumemaks ja umbes miljardi aasta pärast hävitab elu maal ja kui saaks ka kuhugi ära pageda siis kõigi tähtede kustumine ja üleüldine entroopia lõpetaks selle varem või hiljem. Nii et ei maksa end petta, viha tekitab mitte targemaks saamine, vaid nõutus ja lootusetus iseendast maailmast aru saada.

 4. Anonüümne lollike ütleb:

  iseendast JA maailmast aru saada, sorry.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)