Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21. detsembril külastab kultuuriminister Laine Jänes Tartu Pauluse kirikut

15.12.2008 | | Rubriik: Online artiklid

21. detsembril, 4. advendipühapäeval kl 10.00 toimub Tartu Pauluse kirikus kiriku suurremondile pühendatud jumalateenistus.

Pärast jumalateenistust kl 11.30 tutvustatakse kogudusele, linnarahvale ja meediale kiriku restaureerimise ning renoveerimise projekti. Sõnavõttudega esinevad kultuuriminister Laine Jänes ja Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Pärast toetusavaldusi ja projekti kirjeldust suundutakse kirikusaali osasse, kus septembris algasid ehitustööd. Näha saab kirikuhoone võimsaid vundamente ja ruumiosa, kuhu ehitatakse krüpt koos väikese, 95 kohalise kammersaaliga, riidehoid ja muud abiruumid.

Külalistel on võimalus tutvuda ka projektijoonistega, millest kõnekamaid saab uudistada kirikusaali seintelt.

Pauluse kirik kui maailmakuulsa Soome arhitekti Eliel Saarineni arhitektuuripärl. Taastamisjärgne Tartu Pauluse kirik saab olema Lõuna-Eesti võimsama ja romantilisema kõlaga oreli, hea akustikaga ning meeliülendava sakraalse miljööga Tartu linna üks suuremaid kontsertsaale.

Pauluse kiriku ehituse käigus on kavas renoveerida praegune kirikusaal ja endised Eesti Rahvamuuseumi laoruumid algupärase suurusega kirikusaaliks, taastada rõdud ja külgtrepid, vahetada uksed ja aknad ning renoveerida torn ja avada see külastajatele. Osaliselt taastatakse seinamaalingud ning uuendatakse katus ja katuselaed.
Kirikusaali alla ehitatakse krüpt koos abiruumidega ja kiriku taha on kavandatud mälestusaia ala koos purskkaevuga.

Tartu Pauluse kiriku projekteerijad on Soome arhitektid Merja Nieminen, Kari Järvinen ja sisekujundaja Marku Nors, kes on teinud sisekujunduse projekti ka E. Saarineni kodu Hvitträski renoveerimisel.

Ehituse teise etapi riigihange on kavas väljakuulutada 2009. aasta alguses.
 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)