Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.09 Riigieelarvest Laurentiuse kirikule viis miljonit krooni

21.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kuressaare Laurentiuse kirik saab tuleva aasta riigieelarvest kirikuhoone ja Sauer-oreli restaureerimiseks viis miljonit krooni.

Laurentiuse kiriku õpetaja Anti Toplaane sõnul on riigieelarvesse viie miljoni sissekirjutamine väga hea uudis. “Kultuuriminister on seda tänavu mulle mõlemal Saaremaa-visiidil kinnitanud. Järelikult peab minister oma sõna,” sõnas Toplaan.

Tema sõnul eraldati kiriku hoone avariitöödeks tänavuseks aastaks 700 000 ja oreli remondi alustamiseks 300 000 krooni, Kuressaare linnalt vastavalt kirikule 250 000 ja orelile 200 000 krooni. “Usun, et linna toetus on kindlasti olemas ka järgmisel aastal vähemalt samas mahus,” lisas Anti Toplaan.

Ta märkis, et kiriku ja oreli remondi lõplikuks maksumuseks kujuneb hinnanguliselt 15 miljonit krooni .

“Mõistlik oleks kirik ja orel restaureerida kolme aastaga. Orelitöökoda sooviks järgmisel aastal saada kokku 2 miljonit krooni, et siis 2009. aastal piirduda oreli transportimise ja seadistamise kuludega. Sel juhul jääks kiriku restaureerimiseks 2008. aastal alles 3 miljonit,” rääkis kirikuõpetaja.

Reaalselt saaks kirikus remonti jätkata pärast jõulupühade möödumist, järgmise aasta algusest. Laetööde jätkamiseks tuleks kogu kirik kinni panna.

“Kuna selle toetusega kirikut seest valmis ei saa, loodame jaanipäevaks kiriku teiseks poolaastaks taas inimestele avada, et siis 2009. aasta algusest esimesel võimalusel teha vajalikud tegevused juba suuremas mahus,” ütles Anti Toplaan.

Meie Maa, 21. septembril 2007

2 kommentaari artiklile “21.09 Riigieelarvest Laurentiuse kirikule viis miljonit krooni”

  1. Külaline ütleb:

    kirik peaks prostitutsiooni reklaamima,maal on joodikute sigitatud rumalaid naisi palju,kes enam vähem välja näevad.300 krooni tunnis on võimalik teenida litsil,see ei ole vähe.kiriku kaitse all ei ole karta ka agresiivseid kliente.püha vaim hoolitseb kiriku litside eest.paavst teab neid asju,saksa sõjaväes olid litsimajad blondide naistega,võib võtta tööle ka narva litse,neid seal jagub.

  2. Külaline ütleb:

    ära võta vastu telefoni,kui vanamutid vinguvad teisel pool kommentaaride pärast.sa tead,et suu kisub kõveraks kurjal variseril,kui talle midagi seletada.läheb vastuollu dogmaga,mis eluaeg sees istunud.riigil on raha vaja muuks otstarbeks.life tv tegi intervjuu krisnaiidiga,võta sa esialgu ette vene õigeusu preestrid,vaata mida räägivad.ära istu mannetult ühe koha peal saal tühi.kas teater ei mõtle siis repertuaari vahetusele,kui saal tühi koguaeg.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)