Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.09 Maarja medal 2008 antakse piiskop Philippe Juordanile

21.09.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

EELK Tallinna Piiskopliku Toomkoguduse nõukogu otsustas  anda Maarja medali ja koguduse 2008. aasta kultuuripreemia Eesti Rooma-Katoliku Kiriku apostellikule administraatorile, Eesti Kirikute Nõukogu asepresidendile Tema Ekstsellents piiskop Philippe Jourdanile märkimaks tema suurt panust Eesti oikumeeniliste sidemete tugevdamisel, arvukaid esinemisi konverentsidel ja ajakirjanduses kristlike väärtuste selgitamisel ja osalemist Toomkiriku mitmetes ettevõtmistes ja pidulikel  jumalateenistustel. Otsus avalikustati tänasel jumalateenistusel.

Philippe Jean-Charles Jourdan on sündinud 30. augustil 1960 Prantsusmaal Daxis, õppinud Pariisis matemaatikat ja töötanud diplomeeritud insenerina; õppinud teoloogiat ja filosoofiat Roomas. Katoliku kiriku preestriks pühitsetud 1988. a; tegutsenud kaheksa aastat Pariisis noorte ja üliõpilaste preestrina; alates 1996. aastast Eesti Katoliku Kiriku peavikaar Tallinnas. Piiskopiks pühitsetud 10. septembril 2005.  aastal Tallinna Oleviste kirikus. Kõneldes vabalt eesti keelt ja omades võimet esitada lihtsalt ja selgelt  sügavaid usu ning moraali küsimusi, on ta nõutud esinejaks kõige mitmekesisematel foorumitel.

EELK Piiskopliku Toomkoguduse  kultuuripreemia Maarja medal on asutatud 2000. aastal. Medal koos rahalise preemiaga (10 000 krooni) antakse isikule, kes on oma tegevusega andnud märkimisväärse panuse Eesti kultuuriellu, süvendanud ja  levitanud kristlikke väärtusi ning kelle tegevus on otseselt puudutanud Tallinna toomkirikut.


Maarja medali senised laureaadid on dirigent Tõnu Kaljuste, EELK peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, vitraa
žikunstnik Dolores Hoffmann, Eesti Vabariigi president Lennart Meri,  Soome Espoo piiskop Mikko Heikka, Euroopa komisjoni asepresident Siim Kallas, teoloog dr Toomas Paul ja kunstiajaloolane Juhan Kilumets.

Maarja medali üleandmine piiskop Philippe Jourdanile toimub Toomkirikus pühapäeval, 5. oktoobril kell 10 algaval jumalateenistusel, kus piiskop Jourdan ka jutlustab. Jumalateenistusest võtab osa EELK peapiiskop Andres Põder ja laulab Toomkoguduse koor Laudate Dominum.

 

 

 

 

 

 

 

4 kommentaari artiklile “21.09 Maarja medal 2008 antakse piiskop Philippe Juordanile”

 1. Julius Kört ütleb:

  Eostamata Maarja kummardajale ikka teenitult Maarja rist luterlaste poolt,kes seda dogmat mu arust ei tunnista.

 2. Anonüümne ütleb:

  Katoliku kirikut paremini näoli vastu maad hoida, kui Jurdaani ajal pole vist võimalikki. Katoliku kirikut kui niisugust polegi Eestis enam olemas on ainult kaks firmat Opus Dei ja Neokatehumenaat, mis selle kiriku varjus tegutsevad. Võibolla Vello Salo ja mõni dominikaan, kes pole liiga Poola annavad veel kuidagi päris katoliku vaimuliku mõõdu välja. Kui arvestada veel, et Toomkogudust ei vea eest krüptod, siis võibki väita, et see autasu anti Jourdanile just selle eest, et ta on katoliku kiriku konkurendina mängust välja lülitanud.
  Ja “Kõneldes vabalt eesti keelt ja omades võimet esitada lihtsalt ja selgelt sügavaid usu ning moraali küsimusi” Come on! Piiskoppi ja ikka peab kutsuma nii nagu enamvähem kõigi konfessioonide päid, sest räägib ta ainult käibetõdesid, kes pole kunagi väljendanud ühtki julget mõtet. Katoliku saidil on piisavalt tema üllitisi. EKs avaldatud diakonite jutlustes on rohkem elu kui Jourdani üllitistes. Ja pole see eesti keel tal kah suurem asi, veel hiljuti rääkis ta pika jutluse sellest, kuidas “Jumal meid tõmbab” (see kordus mitmeid kordi järjest) muidugi ei öelnud ta seda kustkohast… Igatahes, proua Pikkur, rämps ajakirjanikutöö.

 3. Julius Kört ütleb:

  Jah , kummaline on ,et auväärne Toomas Paul selle Maarjakese vastu võttis.Ta ju mu meelest tõsiluterlane.Aga – kuldrist tal juba oli, seda risti võib tingimisi Kristuse ristiks nimetada, aga muidugi tore on ,kui Poja kõrval ka emmekese auhind kõlgub.

 4. Anonüümne ütleb:

  Filipas Juordanas lietuviškas

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)