Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.08 Maarja kogudus loodab oma kiriku tagasi saada juba septembris

21.08.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Aastaid oma kirikuhoone tagasisaamist oodanud Maarja kogudus võib juriidiliselt maja omandada juba järgmisel kuul, kuid reaalselt saab kogudus majas tegutsema hakata siiski alles pärast maaülikooli uue spordihoone valmimist märtsis.

Maarja koguduse õpetaja Peeter Paenurme sõnul ootavad nad pikisilmi hetke, kui linn võtab vastu otsuse krunt võõrandada. See aga saab toimuda kõige varem linnavolikogu esimesel istungil 11. septembril.

„Linn on lubanud juriidiliselt maja üle anda septembri keskel ja füüsiliselt siis, kui uus võimla on valmis. Peale seda ei saakski maja rohkem hoida, sest siis on kadunud igasugune õigustus. Meie jaoks on aga oluline, et saaksime juriidiliselt selle maja omanikuks juba varem. Siis saaksime juba hakata projekteerima ja raha koguma. Praegu me ei saa võõra omandi kallal midagi toimetada,“ kirjeldas olukorda Paenurm.

Maaülikooli rektori Mait Kaasseni sõnul on ülikooli nõukogu otsus maja üleandmise kohta tehtud juba kevadel. „Enne puhkusele minekut saatsime paberid linnale ära. Meie poolt ei ole nüüd küll mingit takistust. Kõik on meelestatud positiivselt. Kui kiiresti linn maja edasi annab, ei oska me aga öelda,“ ütles Kaassen ning lisas, et kuigi spordiklubi jääb majja tegutsema veel järgmise aasta kevadeni, saab kogudus seal üha rohkem ka oma teenistusi läbi viia. „See on kokkuleppe küsimus. Kui tahetakse, siis saab kõike koos teha,“ lausus Klaassen.

Abilinnapea Anto Ili sõnul andis linn maaülikoolist saadud paberite järel välja korralduse ning võõrandamisleping ootab notari juures allakirjutamist. „Praegu ei seisa see asi linna ega ka maaülikooli taga. Kui leping on notari juures valmis, kutsutakse osapooled sinna, kirjutatakse alla ja seejärel antakse volikogule otsustada,“ ütles Ili. Esimene istung on 11. septembril. „Kui kõik läheb hästi, siis võiks kogudus juba septembris maja juriidiliselt kätte saada,“ arvas Ili.

Kirik taastatakse
Millal võiks maja renoveerimisega alustada, ei osanud Paenurm täpselt veel öelda, aga koguduse kindel soov on tema sõnul see, et kirik tuleb taastada. „Muinsuskaitsenõude järgi tuleb maja säilitada väljas, aga sees on meile antud vabad käed. Oleme plaaninud kujundada ta ikka kaasaegseks kirikuhooneks. Meil on ideed olemas,“ ütles Paenurm, kelle arvates võiks kiriku saal tulevikus mahutada umbes 400 inimest.

Maja taastamise ja projekteerimise raha võiks tulla õpetaja arvates riigilt ning ka linn on lubanud toetada. Välismaalt on samuti võimalik abi saada. „Seinad on olemas ja loodame, et ka katust saab kasutada. Maaülikool ei ole juba kümme aastat seda kasutanud kui peremees. Me ei tea, mis seisus ta on,“ rääkis Paenurm. Praegu peab Maarja kogudus teenistusi Õpetaja tänaval. Koguduses on umbes 3000 liiget.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)