Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.08 Andres Uibo mängib Pariisis Jumalaema kirikus

21.08.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Kontserdi produtsent ning muusikaakadeemia professor organist Andres Uibo annab pühapäeval soolokontserdi Pariisi kuulsas Notre Dame’i katedraalis, kus on kavas ka eesti muusikat.

Kontserdil Pariisis mängib Uibo katedraali unikaalsel orelil, millel on esinenud paljud maailmakuulsad muusikud. Kõlavad J. Sibeliuse “Intrada”, kaks osa Uibo enda “Apocalypsis Symphony’st” (“Then I Saw…” ja “New Jerusalem”), Arvo Pärdi “Trivium” ning F. Mendelssohn Bartholdy Orelisonaat nr 2. Eesti organistidest on varem katedraalis mänginud ka Ines Maidre ja Aare-Paul Lattik.

Andres Uibol on augustis kokku viis välisesinemist, mis kõik toimuvad Eesti välisministeeriumi sarjas “Eesti Vabariik 90”. Koos kitarrist Heiki Mätlikuga astusid nad 15. augustil üles Itaalias Arnadis (Aosta Valley) festivalil “Interari organistici valdostani”. Pariisi järel tuleb kaks kontserti taas Itaalias, koos Viinis õppiva noore viiuldaja Mari-Liis Uiboga – 26. augustil Ravenna katedraalis ja 27. augustil La Vernas Assisi Franciscuse kirikus.

31. augustil mängib Andres Uibo esimese eesti organistina kuulsas Monaco katedraalis. Ettekandel on Pariisis kõlanud kava, lisaks esitab ta veel Mendelssohn Bartholdy Orelisonaadi nr 6.

Itaalia kontsertidel on kavas ka J. S. Bachi teoseid, eesti muusikast aga veel Arvo Pärdi “Peegel peeglis”, Ester Mägi “Kadents ja teema”, Artur Kapi “Aaria” ning Andres Uibo “Bach peeglis”.

Andres Uibo on teenekas eesti orelimuusika tutvustaja maailmas. Tallinna Orelifestivali kauaaegse juhina on ta kutsunud paljusid nimekaid välisorganiste muu repertuaari kõrval ka meie orelimuusikat esitama, misjärel need mängivad eesti muusikat pärast ka oma kodumaal ja kaugemalgi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)