Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.06 XII Kihelkonna kirikumuusikapäevad

21.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

11 aastat oleme iidses Kihelkonna kirikus pakkunud kaunil suveajal võimalust jagada ning osa saada kaunist muusikast. Tänavused XII Kihelkonna kirikumuusikapäevad toimuvad 5.–8. juulini. On hea astuda soojal suveõhtul jahedasse iidsesse pühakotta ning lasta kaunitel helidel oma mõtteid kaugesse minevikku kanda. Käesoleva aasta küünlapäeval õnnistati Kihelkonna kirikus sisse palve- ja mälestusküünlajalg, kus sinagi võid soovi korral küünla süüdata.
Muusika on sild üle aegade ja sugupõlvede. Vaimulik muusika on lisaks veel sillaks selle maailma ja taeva vahel.
Tere tulemast kõigile!
Rene Reinsoo,
Kihelkonna koguduse õpetaja

Avakontsert neljapäeval, 5. juulil kell 19
Kihelkonna koguduse ansambel Collecta. Ansambel on tegutsenud aastast 1981. Kontserdireisidel on käidud Soomes, Rootsis, Saksamaal ja ka paljudes Eesti kirikutes. Tänavu kevadel valmistas ansambel ette uue kava. Ansamblit juhendab Kihelkonna koguduse organist-koorijuht Ülle Reinsoo. Avakontserdil laulab ka koguduse naiskoor, keda samuti juhendab Ülle Reinsoo

Reedel, 6. juulil kell 19
Ansambel Vox Clamantis. Ansambel on loodud aastal 1996. Palju esitatakse Gregoriaani ja varajast polüfoonilist muusikat. Mitmed eesti heliloojad (Helena Tulve, Tõnis Kaumann, Toivo Tulev, Andres Uibo ja Erkki-Sven Tüür) on kirjutanud muusikat Vox Clamantisele. Ansambel on esinenud paljudes erinevates riikides. Sageli esitab ansambel Arvo Pärdi loomingut. Ansambli kunstiline juht ja dirigent on Jaan-Eik Tulve.

Laupäeval, 7. juulil kell 19
Musitseerib ansambel Vahtraõied Audrust Pärnumaalt. Ansambel on tegutsenud üle 10 aasta. Esitatakse põhiliselt vaimulikku muusikat. Lisaks vokaalile on ansamblis flööt ja kitarr. Osa muusikast on ansambli liikmete omalooming. Ansambli juhendaja on Evi Vaher.

Pühapäeval, 8. juulil kell 11
Kontsert-jumalateenistus ja kuldleeripüha. Musitseerib ansambel Vahtraõied. Jutlustab Kihelkonna koguduse kunagise õpetaja Arnold Janno lapselaps Tiina Janno, kes on Audru koguduse õpetaja.

Kontserdid on tasuta, kuid oleme tänulikud annetuste eest Kihelkonna kiriku oreli restaureerimise toetuseks.
Täname Kihelkonna kirikumuusikapäevade toetajaid – Eesti Kultuurkapitali helikunsti ekspertgruppi, Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgruppi ja Kihelkonna valda.

Meie Maa, 21. juunil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)