Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.06 Lõpetas Tartu ülikooli usuteaduskonna järjekordne lend

21.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmapäeval, 20.juunil toimus Tartu ülikooli aulas usuteaduskonna lõpuaktus, kus professor Tõnu Lehtsaar TÜ rektori kohusetäitjana ning professor Riho Altnurme usuteaduskonna dekaanina andsid üle Tartu ülikooli diplomid usuteaduse erialal 11 nelja-aastase ja 8 kolme-aastase bakalaureuseõppe ning 2 teadusmagistriõppe [4+2] ja ühele uue magistriõppe [3+2] lõpetanule, samuti ühele õpetajakoolituse ning neljale religiooniantropoloogia erialal magistriõppe läbinule.

Päevakõne pidas professor Kalle Kasemaa, oma tervituse ütlesid TÜ rektori kohuseid täitev usuteaduskonna professor Tõnu Lehtsaar, dr Ove Sander [EELK], pastor Meego Remmel [EKN], major Taavi Laanepere [Eesti Kaitseväe peakaplan], dr Tõnis Nõmmik [Eesti Politsei peaspetsialist-kaplan].

Tudengite nimel esines lõpetaja Maarja Hallik, laulis TÜ kammerkoor dirigent Triin Kochi juhatusel. Aktus lõppes piduliku Gaudeamusega, mida sai kaasa laulda kogu aulatäis rahvast.

Usuteaduskonna dekaani professor Riho Altnurme sõnul võib käesoleva aasta lendu pidada edukaks, samas ka ajalooliseks, kuna esimest korda lõpetati Tartu Ülikool usuteaduse erialal n.ö uue, Bologna kontseptsioonist lähtuva magistrikraadiga.

Samas lõpetavad veel augustis Tartu ülikooli usuteaduskonna viimased nö vana, 4-aastase bakalaureuse kraadiga teoloogiatudengid. Tulevikus õpitakse Tartu ülikoolis usuteadust ainuüksi 3+2 süsteemis.

Religiooniantropoloogia eriala kuraatori Ain Riistani kinnitusel toimub käesoleva aasta suvest, täpsemalt juulikuu kahe nädala vältel, esimest korda vastuvõtt ka religiooniantropoloogia erialale statsionaarõppes. Selle ja muudegi õppimisvõimaluste kohta on võimalik täpsemat teavet hankida TÜ usuteaduskonna veebikeskkonnast.

Raadio 7, 20. juunil 2007

3 Kommentaari artiklile “21.06 Lõpetas Tartu ülikooli usuteaduskonna järjekordne lend”

 1. Külaline says:

  kommentaaridega on ikka jama, nii ei teki ju mingit diskussiooni, isegi kui enamvähem kõik kommentaarid ikka avaldatakse. Kesse viitsib tšekkida kas big brother on mu kommi läbi lasknud ja kui keegi vastab, siis läheb jälle pool nädalat enne kui see nähtavale ilmub. Mõistliku tsensuuri vastu pole ju tegelikult midagi, ise kirjutad ka vahel lollusi kui vaim peale tuleb, aga see võiks käia ikka nii, et kommentaar ilmub kohe nähtavale ja kustub siis kui tsensor leiab selle sobimatu olevat.

 2. Külaline says:

  Tere!
  Kas need lõpetanud on kõik juba konkreetse kogudusega seotud või otsib keegi neist veel kogudust, kus teenida?

 3. Külaline says:

  Lendid on üsna suur vennastekoguduse juurtega suguvõsa, nii et peagi võib olla küll nii et igal aastal lõpetab Tartu Ülikooli järjekordne Lend.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)