Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

21.01 Torm kallutas kiriku risti viltu

21.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Laupäevane torm jättis jälje Viljandi Pauluse kirikule, painutades viltu selle idatiiba ehtiva risti.

Pauluse koguduse õpetaja Mart Salumäe rääkis, et risti viltuvajumist märkas tema poeg laupäeva pärastlõunal. «Uskumatu, aga rist on kõva surve all olnud,» lausus kirikuõpetaja.

Terasest risti aluseks olev graniitrahn, mis kaalub veidi alla tonni, on samuti kaldu vajunud.

Katusel risti ümber olnud fiiberkivid oli tuul laiali puistanud. Kirikuõpetaja korjas terveks jäänud kivid kokku, et neid katuse taastamiseks kasutada, kuid enamik kive oli purunenud.

Salumäe arvas, et remont võib maksma minna umbes 70 000 krooni. Kirik loodab selle summa saada muinsuskaitseameti pühakodade korrashoiu programmist ja usub, et ka linn toetab kirikut.

Kiriku kiviaia juures seisab hiiglaslik graniitrahn, millesse oli tekkinud pragu ja mis seetõttu ristialusena välja vahetati. Salumäe sõnul on tegemist kodumaise kiviga.

Muid suuri pahandusi torm Viljandimaale ei toonud. Päästjatel tuli käia Suure-Jaani vallas Vanaõue külas koristamas Mudiste—Vändra teele kukkunud puud.

Osaühingu Jaotusvõrk andmetel oli mitmel pool maakonnas voolukatkestusi. Pühapäeval oli elektrita 217 klienti, kuid seitse ametis olnud liinimeeste brigaadi suutis kella kuueks õhtul ühenduse taastada. Täna hommikul oli vooluta üks trafopiirkond.

Sakala, 21. jaanuaril 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)