Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.12 Tõstamaa Maarja kirikul uueneb katus

20.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kolm aastakümmet tagasi tornivaringus ja kolme aasta eest jaanuaritormis kõvasti räsida saanud Tõstamaa kiriku katust on küll parandatud, kuid vettpidava katuse loodab kirikukogudus äsja alanud tööde käigus peale saada.

Kirikukoguduse juhatuse liikme Liivi Heametsa sõnutsi tuli katuse jaoks 300 000 krooni muinsuskaitseameti pühakodade programmi kaudu ning tormi järel paigaldatud katuse lammutamise ning uue ehitamisega on ametis Tallinna firma Frantsiskus OÜ.

Heamets ütles, et jõulujumalateenistus saab kirikus küll peetud, ehkki laest nõrguv vesi ja niiskus võivad kirikulistele liiga teha. “Nagu kuulda on, ei jätku sellest toetusest katuse lõpuni ehitamiseks, loodame, et saame raha juurde,” lausus ta. “Ehkki kogudusel on sadakond liiget, ei laeku maksudest ja annetustestki sadu tuhandeid.”

Muinsuskaitseameti Pärnumaa vaneminspektor Nele Rent kinnitas, et Tõstamaa kirik saab järgmise aasta riigieelarve nii-öelda katuserahast veel 200 000 krooni, kuid tornikiivri ehitus on veel jutu tasandil.

Aastail 1763-1768 maakividest laotud Tõstamaa Maarja kirik on arhitektuurimälestiste nimekirjas, sestap on vallavanem Toomas Rõhu ütlust mööda üsna normaalne, et muinsuskaitse aitab kirikut korda teha.

“Mõni aasta tagasi oli võimalus kirikule tornikiiver peale panna ja vallavalitsus oli valmis ettevõtmist toetama, kuid kogudus otsustas siis oma vahendid mujale kulutada,” teavitas Rõhu. “Nüüd on kogudusel huvi, koostöös tellime kiivri projekti ja alustame torni ehituseks raha otsimist.”

Pärnu Postimees,  18. detsembril 2007

Üks kommentaar artiklile “20.12 Tõstamaa Maarja kirikul uueneb katus”

  1. Uudishimulik ütleb:

    kas seda saab ka silmaga näha kuidas katus imeväel uueneb, või sünnib see ainult öösiti ja salajas?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)