Esileht » Online » Online artiklid »

20.12 Taaspühitseti Audru orel

20.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeva pärastlõunal taaspühitseti Audru kiriku orel, 20 aastat vaikinud ja nüüd taastatud pillil musitseerisid organistid Tiia Tamm, Ene Salumäe ja Kristel Aer, jutluse pidas kiriku endine vaimulik Allan Kährik.

Orel, mille valmistas orelimeister Carl Georg Thal, on Eestis ainulaadne, selle remondiks hakkas Audru kiriku kogudus koguma annetusi 2001. aastal. Muusikainstrumendi taastas orelimeister ja Viljandi kultuurikolledþi pedagoog Olev Kents, kes oma sõnade järgi puutus orelitega kokku veel eelmise sajandi seitsmekümnendatel aastatel.

Belgias, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Soomes, Hollandis ja Hispaanias kogemusi omandamas käinud Kents on tunnustatud orelimeister, Saksa orelisõprade liidu ja Eesti orelisõprade ühingu liige.

Oreli restaureerimiseks kogusid kiriku kogudus ja MTÜ Audru Kiriku Oreli Sõbrad ligikaudu 600 000 krooni. Audru kiriku õpetaja Tiina Janno kinnitusel on osa annetajaid kogudusele teada, mõni annetus laekus aga anonüümselt.

Janno tänas kõiki annetajaid, erilise äramärkimise pälvisid Virve Pichen ja Audru vallavanem Rein Talisoo. “Audru vallavanem lubas oreli taastamiseks valla abi ja ta pidas oma lubadust,” sõnas Janno.

Jumalateenistusel esitasid koguduse muusikud koguduse laulu, orelil mängiti Johann Sebastian Bachi, Wolfgang Amadeus Mozarti ja teiste heliloojate loomingut.

Pärnu Postimees, 18. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)