Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.06 Võidutuli teeb peatuse Rapla kiriku juures

20.06.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeval, 22. juunil süüdatakse südapäeval Toris Eesti Sõjameeste Mälestuskiriku altaris Vabadussõjas saavutatud võitu tähistav Võidutuli, mis jõuab läbi mitme maakonna liikudes õhtuks Tallinna. Kell 22 on pealinnas Jüriöö pargis tuletseremoonia, mille järel viiakse tuli Kaarli kirikusse, kust see jõuab järgmisel hommikul Võidupüha paraadile.

Võidutulega Tallinna liikudes tehakse peatusi marsruudile jäävates kohtades, kus asuvad Vabadussõjas langenutele püstitatud mälestussambad. Teiste peatuste hulgas on erilises staatuses Rapla kui eelmise aasta paraadi korraldanud linn. Tuli jõuab Rapla kiriku aeda Vabadussõjas langenute mälestussamba juurde kell 18. Sellega seotud tseremoonial esinevad kõnedega Trivimi Velliste ja Rapla vallavanem Aare Heinvee. Kui kohale tulla küünla või laternaga, siis on võimalus saada oma Võidutuli otse presidendi tõrvikust.

Teist korda jõuab Võidutuli Rapla maakonda 23. juunil. Siis juba presidendi läkitatuna Märjamaale, kus Kaitseliit korraldab selle aasta Maakaitsepäeva. Võidutule toomine Tallinnast Maakaitsepäevale on 2008. aastal usaldatud Kaitseliidu Rapla Maleva Loodna rühmapealikule kapral Illar Aruksaarele ja Raplamaa aasta kotkale, Käru Noorte Kotkaste rühma salgajuhile Gustav Paluojale. Võidutule võtavad vastu valdade esindajad.

 

 

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)