Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.05 Emadepäeva tähistamine Peetri koguduses

20.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Möödunud kevadiselt kaunile pühapäevale sattunud emadepäeva tähistamine toimus Peetri kirikus jumalateenistusega, sellele järgneva koguduse nõukogu meesliikmete poolt valmistatud emadepäeva lõunasöögiga ja pühapäevakooli õppeaasta lõpuüritusega. Kiriku uksel kinnitati emadele rinnale lilleõisi, et selle päeva tõsidus oleks väliseltki mõistetav. Pealegi oli kirik kirikulisist täidetud.

Jumalateenistuse pidas õp. Kalle Kadakas, asendades oma õpetajaid. Muusikalises osas laulis ansambel „Helin“ Margit Viia-Maiste juhatusel. Orelil esines dr. Roman Toi, kel oli järgmisel päeval ees lend kodumaale, näidates oma vaimuliku muusika tõlgendamise meisterlikkust, mis oli seotud eesti rahvaviisidega.

Jumalateenistust alustas ansambel „Helin“, kui Margit Viia-Maiste juhatusel lauldi Juhan Aaviku laulu „Emake“, pannes iga kuulaja hinges helisema emadepäeva tänutunde soojust. Ansambel on Toronto eesti ühiskonnas teeninud kirikuliste tänu oma kaunite esinemistega. Jutluse käigus lauldi veel H. Lepnurme „Ma ootan Jehoovat“ ja W.A. Mozarti „Alleluia“.

Õp. Kadakas sidus emaarmastuse suuruse evangeelse kuulutusega, armastusega, mis on üks suuremaid maailmas. Meid kõiki seob emaarmastus, mis on lastele kindlaks sidemeks eluteel. Ta esitas stroofi Gustav Suitsu luuletusest „Kerko kell“, näidates, et oleme oma tänuga emale tihti hilinenud või hoopis unustanud.

Jutlusel saadud tunnetega mindi edasi kiriku alumisse saali, kus toimus koguduse emadepäeva lõunasöök, mille olid tavakohaselt valmistanud nõukogu meesliikmed, vabastamaks emad sel päeval igasugustest töökohustustest. Kirikulised nautisid meeste poolt suure armastusega tehtud sööki, mille eel pühapäevakooli õpetaja G. Stulov luges söögipalve.

Pärast sööki toimusid laste muusikalised etteasted, lastekoorilt „Tikk-takk“ ja „Olen abiline“, üksiknumbreid esitasid Mihkel Nosella — „The Entertainer“ ja David Stulov — „An Ancient Tale“. Laste pühapäevakooli orkester esitas koraali „Õnnista ja hoia“, „Hommik on tõusnud“, misjärel koosviibimine lõpetati Maris Lendi lauluga „Ema palve“, klaveril Margit Viia-Maiste.

Seejärel tänas Olev Maimets neid mehi, kes olid töötanud köögipoolel, valanud kohvi ja serveerinud toitu. Veel tänati sõnade ja lilledega pühapäevakooli töötajaid, neist Nelli Nosellat 8-aastase töö lõpul. Väga kaunilt oli kujundatud noodikirjas pühapäevakooli kavaleht.

Eesti Elu, 18. mail 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)