Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.04 Laagrikeskus Talu alustab projektlaagrite hooaega

20.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 Aprillikuu eelviimasel nädalalõpul alustab  SA EELK Laagrikeskus Talu projektlaagrite hooaega "Uus tee." Kuuajalise vahega alustavad aprillis ja mais paralleelselt kaks rühma, kuhu oodatakse eelistatult 5. ja 6. klassi õpilasi.

Projekti kolmeaastase tegevuse jooksul peaksid teismelistest noorukitest kasvama arvestatavad noortejuhid, kes on võimelised motiveeritud kristlastena toimima ja lisama oma paikkonna elukeskkonnale eetilist lisaväärtust. Finantsiliselt on projekt üles ehitatud nii sponsorite toele kui laste ja koguduste omaosaluse maksetele.
 

Laagris on välja ehitatud 10 kämpingumaja, mis tähendab võimekust vastu võtta mitte rohkem kui 40 last korraga. Projekti algfaasis on soovituslik suurus 32 last, et jääks kohta ka töötegijatele. Kui laheneb ruumipuudus ja peamaja baasil avaneb võimalus vastu võtta palju suuremal hulgal lapsi, astub uue väljakutsena esile kava viia laager aastaringsesse tegevusse ja taotleda laagrile riiklik litsents. 

vabatahtlikud

Soome vabatahtlikud on nõus veel appi tulema. Foto: A.Kaerma

Just ruumipuudus vaevabki mitmete aastate jooksul raskustega üles ehitatud laagrit. Suure igatsusega vaadatakse veel poolelioleva peamaja poole, mille juures 15 meest Soomest – vabatahtlikud abilised  ühendusest "Herättäjä – Yhdistyksen/Heimotyö", 15. – 20. aprillini vundamendi soojustust ja hoone välisvoodrit paigaldasid. Mehed ei põlanud seekordset vaeva üldsegi suureks ja on tõenäoliselt  nõus uuesti laagrikeskuse peamaja ehitusel käed külge lööma.

 "See on südamest tehtud töö, mehed tahavad aidata ja sellepärast paigast paika liiguvad. Suur motivaator on usk Jeesusse Kristusse, kes on aidanud paljudel meestel uue elu leida. Peagi seisavad ees  reisid Aafrikasse ja Venemaale Petroskoisse. Viimases ootab ees siseviimistlustöö," võttis lühidalt kokku meeste tegevuskreedo rühma juht Matti Harju.
 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)