Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

20.01 Keila kogudus valib uut õpetajat

20.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Keila Leht teatab, et Keila Mihkli koguduse õpetajaks kandideerivad Joel Siim ja Marek Roots.

Peale 18 aastat Keila koguduse teenimist kutsuti õp. Jaan Jaani uude ametisse Eesti Politsei peakaplanina ning ta õnnistati ametisse 13. jaanuaril Tallinna Toomkirikus. Tema uus ülesanne on üles ehitada politseiametnikele suunatud kaplaniteenistus Eesti Politseis.

Selle tulemusena kuulutas EELK Konsistoorium (kirikuvalitsus) detsembris vakantseks Keila koguduseõpetaja ametikoha ning määras kandideerimisavalduste esitamise tähtajaks 10. jaanuari sel aastal.

Tähtajaks laekus Konsistooriumisse kaks avaldust sooviga kandideerida Keila koguduse õpetajaks. Peapiiskop Andres Põder andis kandideerimisloa mõlemale kandidaadile: EELK Harju-Madise koguduse õpetaja Joel Siimule ning EELK Häädemeeste koguduse õpetaja Marek Rootsile.

Kirikuseadustiku kohaselt valib kogudusele uue õpetaja koguduse nõukogu.

Valimiskoosolek toimub 3. veebruaril peale jumalateenistust, koosolekut juhatab Lääne-Harju praost Jüri Vallsalu.

Et kandidaadid oleksid nõukogu ees võrdses seisus, peavad nad mõlemad Keila kirikus proovijumalateenistuse. Õp. Joel Siimu proovijumalateenistus toimub 20. jaanuaril kell 11 ning Marek Rootsi proovijumalateenistus 27. jaanuaril kell 11. Need jumalateenistused on avatud kõikidele. 28. jaanuari õhtul toimub koguduse nõukogu täiendav koosolek, kus kuulatakse ära kandidaatide nägemused koguduse teenimisest ja tulevikust.

Koguduse järgmine õpetaja astub ametisse valimistulemuste kinnitamise hetkest.

Koguduseliikmetel on võimalus avaldada oma arvamust nõukogu liikmetele, keda nemad eelistaksid näha Keila koguduse järgmise õpetajana.

Keila Leht,  18. jaanuaril 2007

Üks kommentaar artiklile “20.01 Keila kogudus valib uut õpetajat”

 1. Taavet ütleb:

  Ja Taavetile teatati ning öeldi: «Vaata, vilistid sõdivad Keila vastu ja riisuvad rehealuseid.»
  2 Siis küsis Taavet Issandalt, öeldes: «Kas pean minema neid vilisteid lööma?» Ja Issand vastas Taavetile: «Mine ja löö vilisteid ja päästa Keila!»
  3 Aga Taaveti mehed ütlesid temale: «Vaata, me kardame juba siin Juudas, mis veel siis, kui läheksime Keilasse vilistite võitlusridade vastu!»
  4 Siis küsis Taavet taas Issandalt ja Issand kostis temale ning ütles: «Tõuse, mine alla Keilasse, sest ma annan vilistid sinu kätte!»
  5 Ja Taavet läks oma meestega Keilasse ning sõdis vilistite vastu; ta viis ära nende karjad ja tekitas neile suure kaotuse; nõnda päästis Taavet Keila elanikud.
  6 Kui Ebjatar, Ahimeleki poeg, põgenes Taaveti juurde Keilasse, tõi ta õlarüü kaasa.
  7 Saulile teatati, et Taavet oli tulnud Keilasse. Ja Saul ütles: «Jumal on ta minu kätte andnud, sest ta on ise ennast pannud tõkkesse, minnes väravate ja riividega linna.»
  8 Ja Saul hüüdis kogu rahva sõtta, et minna alla Keilasse piirama Taavetit ja tema mehi.
  9 Aga Taavet sai teada, et Saul kavatses tema vastu kurja, ja ta ütles preester Ebjatarile: «Too õlarüü siia!»
  10 Ja Taavet ütles: «Issand, Iisraeli Jumal! Su sulane on tõesti kuulnud, et Saul püüab tulla Keilasse hävitama linna minu pärast.
  11 Kas Keila kodanikud annavad mu tema kätte? Kas Saul tuleb alla, nagu su sulane on kuulnud? Issand, Iisraeli Jumal, ilmuta ometi oma sulasele!» Ja Issand vastas: «Ta tuleb.»
  12 Ja Taavet küsis veel: «Kas Keila kodanikud annavad minu ja mu mehed Sauli kätte?» Ja Issand vastas: «Annavad küll.»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)