Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

2.05 Haljala kiriku katuse remondiks kogutakse annetusi

02.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Aasta alguses alanud Haljala kiriku katuse renoveerimine jäi aprilli keskel pooleli, sest programmist “Pühakodade säilitamine ja areng” riigi eraldatud raha sai otsa.

Haljala kirik

Haljala vald, EELK Viru praostkond ja Haljala kogudus esitasid notarile vajalikud dokumendid sihtasutuse Haljala Kirik loomiseks. “Meil on lihtsam teha annetuskampaaniaid ning kirjutada projekte,” ütles Haljala vallavolikogu esimees ning sihtasutuse algatusrühma liige Leo Aadel.

Samuti pöörduti Haljala valla lehes elanike ja ettevõtete poole palvega teha võimaluse korral annetusi. Raha saab kanda Hansapanga arvele 221028664582.

Riigilt saadud raha eest on ehitaja Wunibald Ehitus OÜ kiriku pikihoone vana katuse lammutanud ja paigaldanud selle asemele ajutise koormakilest katuse ning toestanud suurema osa katust kandvatest puitkonstruktsioonidest.

Pikihoone katuse rekonstrueerimistööd lähevad maksma üle 2,8 miljoni krooni, millest riik eraldas umbes 1 060 000 krooni. Peale pikihoone katuse remonti vajab restaureerimist veel kiriku käärkambri, kooriruumi ning juurdeehituse kohale jääv katus.

Virumaa Teataja, 2. mail 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)