Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

2.04 Rooslepa kabeli pühitsemisel osaleb president Ilves

02.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Mullu taastatud Rooslepa kabel pühitsetakse tänavu suvel 12. augustil Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese ja võimalik, et ka Rootsi kuningakoja esindaja osavõtul.

Et kabeli pühitsemisest tuleb rahvusvaheline sündmus, on moodustatud ettevalmistuskomisjon, millesse kuuluvad maavanem Sulev Vare, Noarootsi vallavanem Ülo Kalm, abipraost Leevi Reinaru ja teised, teatas ETV24.

Ülo Kalm ütles, et kutse osaleda on saadetud ka Rootsi kuningakotta, kuid vastust pole veel tulnud. President Ilves on aga kutse vastu võtnud.

Kas pühitsemistalituse peab peapiiskop Andres Põder või peapiiskop emeeritus Kuno Pajula, pole veel selge, ütles Leevi Reinaru. Pühitsemistalitusel osaleb ka Rootsi kuningliku õukonna emeriitpiiskop Henrik Svenungsson.

Nõukogude korra ajal varemeisse jäänud Rooslepa kabel taastati Rootsi kuninga kultuurifondi, euroraha, Noarootsi vallavalitsuse ja annetuste abiga. Taastamine läks maksma ligi kuus miljonit krooni. Ehitustööde lõppemise tänujumalateenistus peeti mullu 15. oktoobril.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)