Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

19.04 Neile, kel aastaid üle 20

19.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Minu lapsepõlveaegses ainukeses naisteajakirjas Siluett kandsid teatud leheküljed sellist pealkirja. Lehekülgedel olid pildid täidlasematest naistest rullisoengute ja pruunides-hallides toonides krimpleenkostüümidega, naised olid väga soliidsed ja… väga igavad, kirjutab Kuressaare Laurentiuse koguduse laste- ja noortetöö juht Tiina Ool.

Õnneks 20. sünnipäev ei toonud siis ega too ka nüüd ellu nii troostitut muutust. Ka tänased kahekümne- ja kolmekümneaastased on ikkagi noored inimesed, rohkema või vähema elukogemusega, kellele meeldib noortepärane tegevus, omavahel suhelda, arutleda probleemide üle, mis on nende aastates olulised.

Et pakkuda ka kiriku poolt midagi eakohast üle kahekümnestele noortele, on algamas üritustesari “Kohtumine 20+”. Nagu nimigi kajastab, on see mõeldud just neile, kel aastaid üle 20, täpsemalt 20–40-aastastele. Koguduste juures tehtav noortetöö on suunatud eelkõige teismelistele, jumalateenistuste, piibliringide jms kõrval ei ole aga reeglina just eespool nimetatud vanusegrupile suunatud tegevust.

Tegemist on oikumeenilise üritusega, s.t ürituste korraldamisel on tegevad erinevad kristlikud kogudused; oodatud on aga kõik noored, ka need, kel seni pole olnud mingit kokkupuudet ühegi kogudusega.

Idee algataja ja eestvedaja on Marjana Luist EMK Reeküla kogudusest. Projekti, mille raames on plaanis korraldada käesoleval aastal neli erineva teemaga üritust, toetab Eesti Kirikute Nõukogu.

Esimene üritus toimub juba sel pühapäeval, 22. aprillil algusega kell 160 Georg Ots spaahotelli Gotlandi saalis. Külaliseks on Johannes Kakko, kes tegeleb kinnipidamisasutustes vaimuliku tööga, muusikat teeb Aivar Arge. Õhtu teema on “Vaatan iseendasse” – selleks, et kohtuda uute sõpradega, on eelkõige vaja end üles leida, iseendaga sõbraks saada. Kel juba järeltulev põlv kasvamas, võib lapsed julgesti kaasa võtta – õhtul on korraldatud ka lastehoid.

Kõigil tuleks kaasa võtta veidi raha. Üritusest osavõtu tasu on 20+, s.t sissepääs on 20 kr, “+” tähendab lahket annetust ürituse toetamiseks, lastele on osalemine tasuta. Kontaktisik, kellelt soovi korral ka täpsemat infot saab, on Marjana Luist (tel 56 60 14 64, e-post luistmarjana@hotmail.com).

 

Edaspidised kokkusaamised on kavas 10. juunil, 28. augustil ja 28. oktoobril. Kõigepealt aga tere tulemast meie esimesele kohtumisele pühapäeval, 22. aprillil!

 

Meie Maa, 19. aprillil 2007

Üks kommentaar artiklile “19.04 Neile, kel aastaid üle 20”

  1. Külaline says:

    Mis ühist on 20 ja 40 aasta vanusel?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)