Esileht » Online » Online artiklid »

19.03 Kas vastab tõele, et Kehrasse plaanitakse kiriku rajamist?

19.03.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Vastab Harju-Jaani kirikuõpetaja Lev Lekarkin:

Otsime praegu tõesti võimalust avada Kehras oma kuulutuspunkt, kus saaks pidada jumalateenistusi ja muid kiriklikke üritusi. Seni oleme aeg-ajalt pidanud Kehras õhtupalvusi ühe koguduseliikme juures kodus.

Idee tuli sellest, et Kehra on Harju-Jaani kihelkonna üks osa ning koguduse tööpiirkond, meil elab Kehras päris suur hulk koguduse liikmeid. Paljud neist on juba eakamad inimesed, kes ei jaksa enam ette võtta kahe kilomeetri pikkust teekonda Raasiku raudteejaamast kirikuni.

Eelmisel nädalal käisime koos Kuusalu õpetaja Jaanus Jalakaga Anija vallavanema jutul ning vaatasime Kehra raudteejaamahoonet – see on olnud jumalateenistuste pidamiseks üks variant, mille vallavanem kunagi välja pakkus. Kuigi ooteruum pole väga suur, usun siiski, et sinna on võimalik teha koht jumalateenistuste jaoks.

Üks mõte on veel – meil on vana vennastekoguduse palvemaja Vigalas, mis seisab praegu tühjana ning pole ka ette näha, et seda hakataks seal kasutama. Tegemist on palkhoonega, mida saab lahti võtta ja mujal kokku panna. Võib-olla oleks võimalik see kunagi Kehrasse üle tuua. See pole kuigi suur, aga midagi ikka. Selle jaoks on siis maad vaja.

Midagi kindlat pole veel otsustatud, kõik on alles idee tasandil, kaalume erinevaid variante. Veel ei tea ka, millises seisukorras see palvemaja on, ning kas seda on üldse võimalik Kehrasse üle kolida. Kuid tahame ikka Kehras oma kogudusetööd arendada.“

Sõnumitooja, 12. märtsil 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)