Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

18.11 Haljala kiriku katuse ehitustööd jätkuvad

18.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Haljalas jätkus oktoobris kevadel pooleli jäänud kiriku katuse restaureerimine. Sihtasutus Haljala Kirik sai Balti Rüütelkonna Sihtasutusele tehtud annetustest ning Eesti riigi lisaeelarvest üle 800 000 krooni.

Aaspere mõisnike järeltulijate Thomas ja Verena von Dellingshauseni algatatud kampaania käigus koguti Euroopas umbes 450 000 krooni.

SA Haljala Kirik nõukogu esimees Leo Aadel ütles, et summade abil tehakse ära kõik pikihoone katuse ehitustööd peale katusekivide paigaldamise. Et riik on lubanud eraldada raha ka järgmise aasta eelarvest, on loota, et järgmisel aastal saab katus lõplikult valmis.

Wunibald Ehitus OÜ juhataja Toivo Traksmaa sõnul käivad praegu tööd ajutiselt paigaldatud koormakile all. Detsembris jätkub ehitustöö katusel. Lepingu järgi peavad tööd tehtud saama aasta lõpuks.

“Edasine sõltub kokkulepetest ja riigi eraldatavast summast. Et tõrvapapiga kaetud katus võib vastu pidada mitu aastat, on võib-olla mõistlik kõigepealt restaureerida ka kooriruumipealne katus, sest see on varisemisohtlik,” kõneles Traksmaa.

Kiriku katuse remonditööd algasid tänavu aasta alguses, kui riik eraldas pühakodade säilitamise ja arengu programmist veidi üle miljoni krooni.

Virumaa Teataja, 17. novembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)