Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

18.10 Kultuuriministeerium toetab Niguliste jätmist riigi omandiks

18.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriministeerium toetab Niguliste muuseum-kontserdisaali jätmist riigi omandusse.

Kultuuriministeerium otsustas toetada Niguliste muuseum-kontserdisaali praegust omandivormi, kuna hoonesse on kogutud Eesti Kunstimuuseumi vana kunsti kollektsioon ja kirik on kohandatud spetsiaalselt selle eksponeerimiseks, vahendas ministeeriumi pressiesindaja.

«Niguliste kirik on aastakümneid tegutsenud hinnatud kontsertide ja näituste paigana, tegu on olulise kultuuriobjektiga. Selle seisukohaga võtab riik vastutuse museaalide ja nende jaoks spetsiaalselt kohaldatud keskkonna säilitamise ja arendamise eest,» teatas pressiesindaja.

Lähiajal valmistatakse kultuuriministeeriumis ette eelnõu valitsusele, kelle pädevuses on lõpliku otsuse langetamine Niguliste omandi küsimuses.

Ministeerium on pöördunud seisukoha saamiseks ka kiriku tagastamist palunud Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku poole, et lisada see valitsusele esitatavatele materjalidele.

13. sajandist pärit Niguliste kirik hävis 1944. aasta märtsipommitamise tagajärjel, jäädes aastakümneteks varemetesse. Pärast mitmekümneaastasi taastamistöid avati hoone 1984. aastal muuseum-kontserdisaalina, kus säilitatakse ja eksponeeritakse muuseumile ettenähtud erilistes tingimustes hinnalisi kunstiväärtusi.

Ajaloolise kirikukunsti muuseumina tegutsevas Niguliste kirikus on eksponeeritud Eesti keskaegse ja reformatsioonijärgse kunsti paremik. Üliväärtuslike hilis-keskaegsete altarite kõrval Põhja-Saksamaalt ning Madalmaadest on Nigulistes võimalik tutvuda puunikerduskunsti, pilt- ja vappepitaafide ning rikkaliku lühtrite, hauaplaatide ja väärismetalli kollektsiooniga. Ekspositsioon on koostatud Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvatest eksponaatidest ning Niguliste muuseumi deponeeritud teostest.

Postimees online, 18. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “18.10 Kultuuriministeerium toetab Niguliste jätmist riigi omandiks”

  1. Külaline ütleb:

    niguliste müü mormoonidele maha,kui nad tahavad,ameeriklastel raha jagub.1827 aastal ilmus valgus joseph smithile ja kirjutas mormooni raamatu.prohvet oli,nagu apostlid.nüüd pane mormooni raamat kirikusse piibli kõrvale,mormoonid jagavad tasuta kirjandust,nagu jehoova tunnistajadki vahitorne.see on märk jumala soosingust.põranda remondiks raha ei kerja,paned kasti kui ise tahad,ei lasku nii madalale,et kerjata avalikult ja müüa piibleid 30 krooniga või veel kallimalt.jumal annab sulle raha,kui õigel teel oled,satub ette näiteks armin karu ja annab 100 krooni,kui ära selletad milleks vaja.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)