Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

18.10 Kiriku põrand ootab lisaraha

18.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Augustis Paide kirikus alanud põranda uuendustööd on sel nädalal jõudnud järku, kus KEKi Ehituse töömehed on asunud põrandaplaate paigaldama, tööde kogumaksumusest on puudu 1,7 miljonit.

KEKi Ehituse projektijuht Toivo Saare andmetel kulub pikihoonesse 388 plaati, käärkambriga kokku on neid Saare Dolomiidi Väo Paasi ASilt tellitud 423. «Projekteeritud on nii, et põranda sees on vähemalt kaheksa kraadi sooja, aga inimene tunneb seda raudselt kaks kraadi soojemalt,» lisas ta.

Millal kiriku põrand niisugust soojust õhkama hakkab, Saar ette näha ei oska. «Puudub ju sooja eelvool, see tähendab soojatorustik ja kirikus soojussõlm, mida tänavu kindlasti ei tee,» selgitas ta.

Saar tunnistas, et suurim mure on rahanappus. «Praegu on raha ainult pikihoone põranda tarvis,» täpsustas ta. «Tähtajaks, see on 15. detsembriks anname toorobjekti tellijale üle selle raha eest, mis on.»

Ka tunnevad ehitajad puudust muinsuskaitse inimesest, kes neid õpetaks ja suunaks. «See on tööversiooni oletus, aga lääneotsa sissepääsu juures, kuhu tuleb soojussõlm, võib olla keskaegse kiriku vundamenti, ka ümbruse vertikaalplaneerimisega võib midagi välja tulla,» selgitas ta.

Saare teada need müüritised, mis pikihoone ja käärkambri vana põranda alt nähtavale tulid, kuulusid siiski hiliskeskaega. «Et tegemist oli fragmentidega ja tervikut ei leitud, otsustati, et midagi eksponeerida ei ole, vaid paar detaili,» selgitas ta.

Paide Püha Risti koguduse õpetaja Algur Kaerma teada on praegu käimasolevast riigihankest taotletud 1,7 miljonit krooni, millest peaks jaguma käärkambri ja tornialuse põranda, altari juurde viivate astmete, soojussõlme, vesitualeti, elektritööde, välisvõrkude ja kanalisatsiooni tarvis. «Tuleb ära oodata järgmise aasta riigieelarve vastuvõtt, » märkis ta.

Septembris tegi Muinsuskaitseamet ka kultuuriministeeriumi riigivara büroole lisarahataotluse 176 869 kroonile, mis on kulunud arheoloogilistele kaevamistele.

Järva Teataja, 18. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “18.10 Kiriku põrand ootab lisaraha”

  1. Külaline ütleb:

    aivo supilinnast käis öö läbi lahtine haav jala peal mööda tartut.laupäeva õhtu oli,linn rahvast täis,mõni arst ka ehk.50 krooni oleks ka taskupõhjast välja kraapinud hädapärast,aga kedagi ei huvitanud.seoti kinni hiljem rakveres ja tallinnas preemiaks.rakveres jäädi 50 krooni visiiditasu võlgu,palun väga vabandust,ei maksagi seda ära,kaeba kohtusse,igavusest võib ju käia kohut kolme aasta pärast,kui asi ette jõuab.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)