18.09 Verivärske Viimsi kiriku kogudus jäi sisetülide tõttu vaimuliketa
18.09.2007 | ek | Rubriik: Online artiklidAlles juulikuus kiriku avateenistust pidanud Viimsi Püha Jaakobi kogudus on jäänud ilma nii õpetajast kui ka 13 aastat tagasi koguduse loonud ja seda teeninud diakonist.
Õpetaja Jaan Lahe, kes mullu sügisel kogudust teenima valiti, esitas ise lahkumisavalduse, diakon Erkki Juhandi vabastas ametist kirikuvalitsus.
“Põhiline ajend nende lahkumiseks oli omavaheline kaklemine ja kaebamine teineteise peale. Kogudusele on parem, kui tuleb täiesti uus inimene,” ütles Viimsi Püha Jaakobi kiriku ehitamise sihtasutuse juht, endine koguduse juhatuse esimees Vello Vallaste. “Kui kirik sai valmis, tuli seda majandama hakata,” lisas Vallaste, kelle sõnul ei suutnud või ei tahtnud kumbki vaimulik uute ülesannetega hakkama saada. Selle ajani pidas 13 aastat tagasi Juhandi eestvedamisel loodud kogudus teenistusi koolimajas, mille üürimise eest maksis Viimsi vald.
Peapiiskop Andres Põderi sõnul ei ole võimalik nii väikeses koguduses kaht inimest palgal pidada. “Nad peavad ka ise teenima hakkama, organiseerima kirikusse sobivaid üritusi, mis raha sisse tooks,” ütles peapiiskop.
Vallaste sõnul on Viimsi koguduse eelarve 12 000 krooni kuus, millest peavad saama vaimulikud palga ning kirikusse ostetud küünlad, kirikuvein ja muu vajalik.
Tallinna praost Jaan Tammsalu, kes asub uue vaimuliku leidmiseni Viimsi hooldajaõpetaja kohale, viitas Eesti Raadio saates “Kirikuelu”, et kahe mehe peale on jagunud palgaraha umbes 7000 krooni.
Juhandi ei saaks Viimsis üksi edasi teenida ka seepärast, et ta ei ole oma aastaid tagasi katkenud õpinguid lõpule viinud ega kirikuõpetaja kutset omandanud.
Eesti Päevaleht, 18. septembril 2007
kommentaarikule:
ei aita ju jummalgi neid, kes end ise ei aita…
Kui mina ei taha seda kogudust ülal pidada, võiks ta seda teha ise. Või pillid kotti panna.
Mõlemad vaimulikud ei tahtnud kirikut nii \”majandada\”, nagu Vello Vallaste tahtis ja loomulikult läksid temaga tülli.
Vallaste vaatab asja ainult oma mätta otsast. Tema jaoks oli kirikuhoone vaid kasumit teeniv üksus, millel EELK-ga mingit sidet pole. Isikliku äri ajamise koht (uhke kirikusaal, kus saab korraldada igasugu üritusi, nt. maksu- jm. koolitusi). Selles suhtes on jumala õige V. jutt: “Kui kirik sai valmis, tuli seda majandama hakata,” lisas Vallaste, kelle sõnul ei suutnud või ei tahtnud kumbki vaimulik uute ülesannetega hakkama saada…\”. Kirik ei tootnud tulu ja kogudus on nüüd kiriku ehitamise SA-le kõvasti võlgu. Lausa piinlik, et selline mees EELK teenetetristi sai (see oli tõsi küll määratud juba varem).
\”“Nad peavad ka ise teenima hakkama, organiseerima kirikusse sobivaid üritusi, mis raha sisse tooks,” ütles peapiiskop.\”
ei kommentaari …
vana koolimaja osta kloostriks ära,kutsu huvitavaid inimesi külla,tee näitusi ja raha tuleb mis müdiseb.rikas rahvas elab ümberringi.topid postkastidesse kuulutusi mis toimub.ei pea kinni hoidma ainult kristlikust teemast.
Üha enam meenutavad meie kirikud kinnisvarakontoreid, erakondade filiaale ja turismiobjekte. Kui aega üle jääb, kuulutatakse ka Sõna.
miks kirik kinni on koguaeg.karate treeninguid korralda.paned mati maha ja leerilapsed peksavad üksteisel nina veriseks,jeesus lasi ka enne ülestõusmist aadrit,poks ongi tema mälestuseks tänapäeval.ameerikas on üks vanamees pastor,kes 44 aastaselt läks profipoksi tagasi,et teenida raha sepiku tarvis armulauale.
Eks see on ikka Eestis viimasel ajal nii, et inimesed, kes on ära teinud suure ja musta töö, saavad lihtsalt vastu pükse. Jätkake samas vaimus…
Mis ajast on kirik seotud raha teenimisega???Kas Piiblis on nii kirjutatud?Mis mõte neil kirikutel üldse on kui nad ei saa oma ülesannet täita, vaid peavad laadaplatsid olema. Lirikuõpetajatest saavad finantsjuhid ja…
Minul võttis see ära isu kirikus käia, ma tean, et mõnel teisel ka