Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

18.08 Valga Jaani kiriku uks läbis uuenduskuuri

18.08.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Valga Jaani kiriku uks oli vahepeal restaureerimisel. Kuigi tööde käigus tuli ette mitmeid ootamatusi, on uks nüüdseks taas oma õigel kohal.

OÜ Framuug viis 16. aprillil Valga Jaani kiriku lääneportaali kahepoolse ukse ja selle kohal olevad aknad Tartusse restaureerimisele. Esialgse vaatluse järel ütlesid osaühingu töötajad, et uks on hästi säilinud ja restaureerimine ei kujune tõenäoliselt kuigi keerukaks.

Eile ütles firma juhataja Margus Ruusmaa, et tegelikult oli ukse olukord oletatust palju hullem. Selgus nimelt, et seda oli mitmeid kordi eri vahenditega viimistletud ja parandatud. Osa detailidest tuli seetõttu uuendustööde käigus lahtigi võtta.

Üllatuse valmistas seegi, et ukse laudade vahed olid enne pahteldamist paberit täis topitud. Ruusmaa sõnul võis tegu olla vana kirikuraamatu lehtedega. Kuna leitud paber oli habras, ei hakatud lehti lahti harutama, vaid anti need üle tellijale – Valga Jaani Kiriku Renoveerimise sihtasutusele.

Nüüdseks on uks restaureeritud ja ettegi pandud. Tellijale pole seda aga veel üle antud, sest paika on vaja panna veel mõned liistud ja parandamist vajavad veol tekkinud üksikud kriimud.

«Palju vaeva nägime ukse kohal oleva framuugi taastamisega,» lausus Ruusmaa. «Vene ajal oli akent parandatud – uusi klaase pandud ja sellega liiste lõhutud. Meie töömehed lõikasid klaase neli-viis korda, et tulemus korralik tuleks. Vanadest klaasidest saime vaid mõnd üksikut kasutada. Kuid aken tuli välja väga ilus,» oli firmajuht tulemusega rahul.

Jaani Kiriku Renoveerimise sihtasutuse juhatuse esimees Sirje Päss kinnitas, et esimene OÜ Framuug esitatud arve oli 30 267 krooni. Teine esitatakse pärast tööde vastuvõttu, see on täpselt sama suur. Renoveerimine maksis seega kokku 60 534 krooni.

Sihtasutus soovib linnavalitsuse reservfondist saada 20 267 krooni, et oleks võimalik kogu töö kinni maksta.

2 kommentaari artiklile “18.08 Valga Jaani kiriku uks läbis uuenduskuuri”

  1. Anonüümne ütleb:

    jälle nupuke tehtud. Kui aknaid parandama hakatakse siis saab vähemalt 10 nupukest.

  2. Magnus ütleb:

    Hea et nupukesi tehakse! Tore kui kirjutatakse, mis kirikus toimub.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)