Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

18.05 Eestis on visiidil Soome peapiiskop

18.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Täna kell 12.30 toimus Tallinnas kohtumine EELK peapiiskopi Andres Põderi ja teiste kirikuvalitsuse liikmetega. EELK peapiiskopi assistent Indrek Vaino ütles raadiole Sun FM, et varem on Paarma Eestis käinud ametlikul visiidil, mis toimus 2003. a septembris. Tookord kohtus Paarma ka Eesti presidendiga, seekord on tegemist eraviisilise külaskäiguga ja riigijuhtidega kohtumisi kavas ei ole.

Vaino lisas, et kuna luterlik kirik on Soomes riigikirik, siis protokolliliselt käsitletakse SELK peapiiskoppi riigi tähtsuselt teise isikuna Soome presidendi järel.

Jukka Paarma pühitseti peapiiskopi ametisse 1998. a  detsembris. Tema eelkäija John Wikström oli kirikujuhi ametis aastatel 1982-1998, praegu on ta emerituuris ehk pensionil.

Pühapäeval, 20. mail külastab Jukka Paarma koos 22liikmelise saatjaskonnaga Tartut. Kell 10 algab Tartu Pauluse kirikus jumalateenistus, kus teenib ka Soome peapiiskop. Jutlustab Turu piiskop Kari Mäkinen.

Pauluse koguduse õpetaja Joel Luhamets ütles raadiole Sun FM, et Jukka Paarma poolt läbiviidava teenistuse käigus toimub ka 60 uue leerilapse õnnistamine.

Pärast jumalateenistust kogunevad Soome delegatsiooni liikmed Pauluse kiriku tiibhonnesse, kus Luhamets tutvustab külalistele EELK ja Tartu Pauluse koguduse olukorda.

Ago Pärtelpoeg
raadio Sun FM

Kompass, 18. mail 2007

Üks kommentaar artiklile “18.05 Eestis on visiidil Soome peapiiskop”

  1. Külaline says:

    Meie riigikoku esimees on teine presidenti järel, sit tuleb peäminister.
    riigliku asemet piiskopill ei ole.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)