Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Eesti Kirikute Nõukogu president on peapiiskop Andres Põder

21.02.2013 | | Rubriik: Online artiklid

EELK peapiiskop Andres Põderi volitused Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) vastvalitud uue presidendina algavad 1. aprillil.

Uue juhatuse valimine järgnevaks kolmeks tegevusaastaks toimus EKN-i töökoosolekul 21. veebruaril usuteaduse instituudi ruumes, presidendiks valiti EELK peapiiskop Andres Põder, asepresidentideks Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan ja Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president pastor Meego Remmel.
Presidendi ja asepresidentide ülesandeks on koordineerida EKN-i tegevust ja esindada organisatsiooni, samuti kuulub nende esindusülesannete hulka liikmete huvide kaitsmine.
Eesti Kirikule antud telefoniintervjuus selgitas presidendiks valitud peapiiskop Põder, et uus juhatus asub üksikasjalikult eelolevat tegevusaega planeerima märtsis.
«Kuna valimised alles toimusid, siis ei ole ma hetkel veel süvenenud nõukogu tööplaani aga kuna uude juhatusse valiti tagasi piiskop Philippe Jourdan ja ka Ruudi Leinus jätkab täitevsekretärina veel vähemalt aasta lõpuni, siis ei näe ma ette suuri muudatusi seatud töösuundades,» nimetas peapiiskop Põder vahetult pärast valimiskoosolekut Eesti Kirikule.
Ta kinnitas, et EKN-ile uue juhi valimised kulgesid rahumeelselt ning konsensuslikult, tema kandidatuuri esitasid EKNi kaheksa liikmeskirikut.
EELK piiskop Einar Soone, kelle volitused lõpevad 1. aprillil, juhtis presidendina EKN-i tööd alates 1993. aastast, teda on ametisse tagasi valitud viiel korral.
EKN on mittetulundusühinguna Eesti territooriumil tegutsevate kristlike kirikute ja koguduste liitude sõltumatu ja vabatahtlik ühendus, mille tegevuse eesmärk on põhikirjaliselt ühendada kristlikke kirikuid ja koguduste liite koostööks Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike põhimõtete alusel.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)