Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

17.04 Valga praostkond pidas oma aastakoosoleku

17.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Valga praostkonna aastakoosolekul Valga kultuurikeskuses esines maavanem Georg Trašanov pikema sõnavõtuga ja kutsus praostkonna kogudusi omavalitsustega koostööd tegema. Sinodil oli kohal peapiiskop Andres Põder.

Andres Põder

Sinodil oli peapiiskop Andres Põder
 

Sirje Semm ajalehest Eesti Kirik ütles, et ta on käinud paljudel aastakoosolekutel, kuid pole veel kohanud maavanemat, kes on koosoleku lõpuni niivõrd aktiivne ja osavõtlik.

Sinodil pidas akadeemilise ettekande Edakai Simmermann, kes uurib vaimulike elulugusid. Ettekanne oli pühendatud EELK 90. aastapäevale.

Kirjandusmuuseumi kogutud elulugudest moodustavad kirikuõpetajate omad huvitava osa. Neis peegeldub ajastu lugu. Kirikuõpetajatel on tulnud oma tööd teha varjatult, isegi öösiti on lapsi ristitud ja surnuid maetud.

Peapiiskop Andres Põder ütles, et EELK on tulnud mõõnaperioodist välja. Ta julgustas kirikuelu edasi arendama – teadmises, et kirik on tugev. Peapiiskop kutsus koguduse inimesi, eriti leerilapsi tähelepanelikult jälgima – ehk on just nende seas tulevane pastor.

Kuna praostkonna aruanne oli kõikidele sinodi liikmetele internetis kättesaadav, siis praosti kohusetäitja Vallo Ehasalu seda ei esitanud. Küll aga esines revisjonikomisjoni esimees Jüri Stepanov. Vastu võeti tulude ja kulude eelarve 2007. aastaks. Vaidlusi tekitas praostkonna kassamaks ja projektitöö.

Mõeldi koguni, et vaja oleks tööle võtta projektide kirjutaja. Maavanem pakkus välja abi projektikirjutaja leidmiseks, sest maakonnas on piisavalt oskajaid inimesi. Vaja on teada, mida soovitakse ja kuhu projekt saata.

Lühikeseks sõnavõtuks oma koguduste tööst said sõna kõikide koguduste õpetajad.

Praosti kohusetäitja ametis jätkab Vallo Ehasalu. Lia Kaljuste ja Titta Hämäläinen EELK laste- ja noorsootöö ühendusest tutvustasid EELK keskasutuse tööd koguduste töö edendamisel. Riina Pill rääkis laste- ja noorsootööst praostkonnas.

Valga koguduse õpetaja Heino Nurk näitas sinodile valitutele ja külalistele Valga koguduse maja, selles alanud remonti.

Sinodipäev lõppes jumalateenistusega Valga Jaani kirikus, kus teenisid peapiiskop ja praostkonna kaheksa vaimulikku. Vaimulikke laule esitas Nõo koguduse meesansambel.

Valga praostkonda kuuluvad Elva, Hargla, Karula, Laatre, Nõo, Otepää, Puhja, Rannu, Rõngu, Sangaste ja Valga kogudused. Praostkonna sinodisse kuulub 32 liiget.

Valgamaalane, 17. aprillil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)