Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

16.10 Rakkes kogutakse annetusi kiriku ehituse jätkamiseks

16.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavu suvel algas Rakke kiriku ehitus, praeguseks on valminud hoone vundament. Ehituse jätkamiseks hakatakse koguma annetusi.

Tänavu suvel ehitas OÜ Rivermann valmis Rakke kiriku vundamendi ning paigaldas vundamendialused vee-, sooja- ja kanalisatsioonitrassid.

Järgmine etapp on hoone seinte ja katuse ehitus ning uste ja akende paigaldamine, kuid praegu ehituse jätkamiseks raha ei ole.

“Maja katuse alla saamine on projekti kõige mahukam osa. Kui ülejäänud töid saab teha tasapisi, siis selle peab ära tegema korraga, kaasa arvatud uste ja akende paigaldamine,” ütles Rakke koguduse juhatuse esimees Helja Traks.

Raha leidmiseks pöördus kogudus MTÜ Rakke Kirik, mis ühendab Rakke baptistikogudust, Rakke vallavalitsust ning EELK Simuna Siimoni ja Juuda kogudust, vallarahva poole palvega annetada kiriku heaks. Annetusi saab teha Rakke koguduse pangaarvele 10220031027013 SEB Ühispangas. Lisaks korraldatakse hingedepäeval, 2. novembril tuluõhtu Rakke kiriku taastamiseks. Esineb ansambel Tallinn Barokk ning ühtlasi kutsutakse inimesi kiriku ehitamisesse panustama.

Helja Traksi sõnul on tuluõhtuid kavas korraldada edaspidigi ning pöörduda abipalvega ka sõpruskoguduste poole. “Kuni ehitusega ei olnud alustatud, me laialdast kampaaniat ei teinud, sest keegi ei taha annetada tühjale kohale,” lausus Traks.

Andrus Blok ütles, et vald otsib praegu aktiivselt võimalusi projektide kaudu raha taotlemiseks ning on valmis ettevõtmisse ka ise panustama. Blok sõnas, et tuluõhtul saab igaüks näidata oma head tahet kiriku valmimisele kaasa aidata.

Hindrek Kudbergi koostatud projekti järgi tuleb kirikuhoonesse saal 40 inimesele, lükandseinaga eraldatud kõrvalruum 60 istekohaga, ruumid laste- ja noortetöö tarvis, kaks külalistetuba, pastori korter ning köök.Vundamendi ehituseks ning trasside rajamiseks on kulunud üle poole miljoni krooni, kokku läheb kiriku ehitus maksma umbes 5 miljonit krooni. 1930. aastatel valminud puukirik põles maani maha 2003. aastal.

Virumaa Teataja, 16. oktoobril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)