Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

16.05 Ristimisteemalisest fotokonkursist “Uue elu allikal” osavõtu tingimused

16.05.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Apostlite tegude raamatus räägitakse, et esimesel nelipühal ristiti ja lisati jüngrite hulka ligi kolm tuhat inimest. See oli kiriku sünnipäev. Ristimine on uue sünni päevaks aga igale ristitavale – sündimiseks ülevalt, Jumala riiki. See on suur rõõmupäev, mida on põhjust meenutada ja väärtustada.  Ristimine on Jumala armu jäljeks hinges, mälus ja elus –  aidaku  ka kaunid fotod seda teadvustada ja seeläbi tugevdada meie usaldust Jumala vastu. Sel põhjusel kuulutan välja ristimisteemalise fotokonkursi „Uue elu allikal.“  Osalema on oodatud kõik suured ja väikesed fotograafid (välja arvatud võistluse korraldamisega seotud isikud). Esitada võib nii värvilisi kui mustvalgeid fotosid.

 

Konkursi tingimused on järgmised:

1. Fotod esitada A4 formaadis märksõnaga varustatult, lisades sama märksõnaga kinnine ümbrik autori nime, vanuse ja kontaktandmetega EELK Konsistooriumi kantseleisse aadressil: Kiriku plats 3, 10130 Tallinn. Fotod võib saata ka elektrooniliselt failina konsistooriumi aadressil fotokonkurss@eelk.ee. Esitatud fail peab võimaldama väljatrükki A4 formaadis (pildifaili pikema külje pikkus vähemalt 2000 pikslit, vastab ca 3 miljoni piksliga kaameraga salvestatud kujutisele). Lisada samuti märksõna ja isikuandmed!

2. Osaleja vastutab konkursile esitatud fotode autorluse ja enda andmete õigsuse eest. Pilte võib konkursile esitada ainult autor ise.

3. Fotode esitamise tähtaeg on 30.september 2008.

4. Iga osaleja võib esitada kuni 3 fotot või kuni kolmest fotost koosneva seeria.

5. Korraldaja ei võta vastutust postis või muudel temast mitteolenevatel põhjustel tekkinud kahjustuste eest.

6. Kui fotodel kujutatavad isikud on äratuntavad ja fotod ei ole tehtud avalikel üritustel,  on fotode esitajal vajalik asjaomaste isikute nõusolek. Kui fotod on pildistatud avalikul üritusel, millel osalejad on teadlikud sündmust jäädvustavate isikute kohalolust, pole luba küsimine vajalik.

7. Fotosid hindab peapiiskopi poolt moodustatud hindamiskomisjon, tulemused avaldatakse ajakirjanduses. Fotode hindamise võimalus antakse ka vaatajaskonnale koos vaatajapreemia väljaandmisega.

8. Fotosid hinnatakse kahes kategoorias: I – nooremas kategoorias (vanus kuni 16 a. -kaasa arvatud) ja  II – vanemas kategoorias (vanus alates 17 a.). Kategooria number lisada fotode esitamisel märksõnale.

9. Preemiafondiks on 8000 krooni, mis jagatakse välja vastavalt žürii otsusele. Välja antakse ka eripreemiad ja meened. Lisaks tunnustatakse parimate tööde autoreid nende töödest koostatud näitusega ning fotode avaldamisega ajalehes „Eesti Kirik”.

10. Tunnustamine ja näituse avamine toimub 1. advendipühapäeval Tallinna Piiskoplikus Toomkirikus.

11. Korraldajal on õigus kasutada konkursil osalenud fotosid tasuta võistluse tulemuste avalikustamisel meediavahendites, internetikeskkonnas, näitustel, avalikel üritustel ja trükistes, avaldades tulemuste selgumise järel ka autori nime. Avaldamisele ei kuulu selgelt tehniliste puudustega või teemavälised pildid.

12. Reglementi võib lisada täpsustusi kuni 1.juunini, neid saab näha EELK koduleheküljel  http://www.eelk.ee rubriigis „Ristimise teema-aastad“.

 

Aktiivset ja õnnistusrikast osavõttu!

 

Andres Põder

peapiiskop

 

1.nelipühal 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)