Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

16.04 Ülestõusmispühad Toronto Peetri koguduses

16.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Igal aastal võtab üks kevadnädal kokku ristiusule alusepaneku ja püsimise vajalikkuse siin kurjas ja ebaõiglases maailmas, kui meenutame Jeesuse Kristuse ristisurma meie eest.

See ristiusu tähtsaim nädal juhatati Peetri koguduses sisse Palmipuudepühaga, kus pühapäevakooli lapsed sisenesid kirikusse palmioksi lehvitades — tuletades sellega meile meelde Jeesuse saabumist Jeruusalemma.

Vaiksel nädalal rõhutas Jeesus armulaua korraldamise vajadust ja valmistas jüngrid ette oma ristisurmale.

Jumalateenistused

Suure-Reede jumalateenistusel jutlustas peapiiskop electus dr. Andres Taul Jeesuse elust ja surmast. „Kõik on lõpetatud. Isa, Sinu kätte annan ma oma vaimu,“ olid Jeesuse viimased sõnad. Kuid see kostis nagu võiduhüüd ristilt ja kuulutab meie lunastustöö täielikkust — headuse võitu kurjuse üle. Ent võitlus headuse ja kurjuse vahel jätkub siiani. Ristiusk aga elab sellepärast, et Jeesus elab, ütles õp. Taul.

Järgnevalt käsitles õp. Marek Roots Jeesuse Kristuse kui ajaloolise isiku elukäiku. Me mõistame seda hästi kuni Tema ülestõusmiseni. Edasi peatuski õp. Roots ülestõusmishommiku sündmustel, millest on evangeeliumides juttu ja seostas neid meie eluga tänapäeval. Taevane Isa tunneb meid kõiki nimepidi – nii, nagu ta pöördus Maarja ja Maarja Magdaleena poole. Kord kohtume Temaga igavikus. Jeesus on sündinud, elanud ja üles tõusnud, lõpetas õp. Roots oma sõnumi.

Suure-Reede jumalateenistusel osalesid muusikalises osas Reet Lindau-Voksepp ja Rosemarie Lindau ning segakoor Cantate Domino Rosemarie Lindau juhatusel. Ülestõusmispüha jumalateenistusel laulis Lepiku pere ansambel — Liina koos tütarde Elena ja Maarikaga. Orelil oli kaastegev, nagu alati, dr. Roman Toi.

Hommikueine

Ülestõusmispüha jumalateenistusele järgnes hommikueine allsaalis, mille olid korraldanud koguduse naisringi aktiivsemad liikmed eesotsas Lehta Greenbaumiga. Õp. Taul määras laudade järjekorra ja pidas söögipalve. Hiljem puudutas ta humoorikalt oma sõnavõtus neid väheseid päevi, mil ta on kandnud peapiiskop electuse tiitlit, luues osalenutele lõbusa meeleolu. Ta lubas hiljem veel rääkida, mis edasi juhtub. Kui soovite sellest kuulda — võtke osa koguduse koosviibimistest!

Koosviibimine lõppes dr. Maret Truuverti sõnavõtuga, kes tänas naisperet toidulaua katmise eest ja osavõtjaid koosviibimisele tulemast. Vahel ka kevadepühaks nimetatav ülestõusmispüha meenutas kirikust lahkudes tänavu küll rohkem sügist.

Eesti Elu, 13. aprillil  2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)