Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

16.01 Kursi pastoriemand taastab jahilossi

16.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Puurmani vallas Kursis restueeritakse osaühingu Kursi Jahiloss juhatuse esimehe Alikee Kubi eestvedamisel Kursi jahilosssi, mis kunagi oli kuulsa krahv Manteuffelite suguvõsa omandis.

18. sajandi lõpul ehitatud puidust jahilossis asus nõukogude perioodil Kursi haigla. Hiljem paiknesid seal korterid. 1999. aastal ostis lossi enampakkumisel Kursi Maanaiste seltsi esinaine Alikee Kubi.

"Omaaegne esinduslik ehitis ja selle ümbrus oli suuresti asotsiaalse elulaadiga elanike poolt täiesti ära lagastatud, mistõttu selle taastamist tuli alustada korrastus- ja puhastustöödest," ütles Alikee Kubi. Praeguseks on jahilossi tubades olulisemad remonditööd tehtud. Jõgeva firma AS Cobra Grupp paigaldas plekk-katuse ja praegu on käsil balkonite ehitamine. Praeguste arvestuste kohaselt kulub restaureerimiseks kokku ligi 8 miljonit krooni.

Esimesed peod on restureeritavas jahilossis juba peetud. "Meie eesmärk on kujundada jahiloss turismi- ja kultuurikeskuseks, milles asuvad hostel, gurmaanlike toitude restoran ja saal väärtmuusika kontserdite korraldamiseks," märkis Alikee Kubi. "Restaureerime Kursi jahilossi kunagise väljanägemise järgi. Oleme tänulikud kõigile, kes oskavad meile selles osas nõu anda või, kellel on meile pakkuda esemeid, mis kunagi olnud kasutusel selles lossis. Täpsemat infot saab telefonil 56 473 995", lausus ta.

Koos abikaasa Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Kursi koguduse õpetaja Sulev Sovaga on Alikee Kubi rajanud ka koduloomuuseumi ja pastoraadi ümber paikneva erinevate puu- ja põõsaliikide poolest rikka pargi, millesse on puid istutanud ka Eesti avaliku elu tegelased ja välisriikide diplomaadid. Alikee Kubi sõnul lõpevad jahiossi restaureermistööd plaanikohaselt järgmiste jõulude ajal.

Kalev.ee, 16. jaanuaril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)