Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

16.01 Kaev tekitas kirikus tüli

16.01.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Kirikuõpetaja arvas koguduse juhataja armulauaosadusest välja, maavalitsus on Vinni valla kohtusse kaevanud ja peapiiskop käib Viru-Jaagupis musta pesu pesemas: selline piinlik olukord on kujunenud ümber ühe kirikumaal asuva kaevu.

Viru-Jaakobi kirikuõpetaja Tarmo Linnas ja koguduse juhataja Indrek Klammer on nii tülli pööranud, et asjaolusid pidi kohapeale lahendama tulema peapiiskop Andres Põder isiklikult.

Tüli otseseks ajendiks on kirikumaal asuv kaev, mille vald kuulutas kiriku arvates ebaseaduslikult peremeheta objektiks selleks, et Klammeri juhitav Voore Mõis saaks sealt oma loomadele vett ammutada.

Seetõttu palus konsistoorium maavalitsusel teostada Vinni vallavolikogu sellekohase otsuse üle järelvalvet ning maavalitsus kaebaski vallavolikogu otsuse kohtusse. Ehkki kohtuistung on 1. märtsil, loodetakse jõuda veel enne seda kohtuvälisele kokkuleppele.

Tarmo Linnas süüdistab Indrek Klammerit, kes on ühtlasi ka vallavolikogu liige (opositsioonis) ja kohalik suurtalunik, koguduse tegevuse kahjustamises, mistõttu on ta Klammeri armulaualt maha arvanud.

Praegu on tekkinud olukord, kus koguduse juhatus on laiali saadetud ning ees ootavad uue nõukogu erakorralised valimised.

Virumaa Teataja, 16. jaanuaril 2007

Üks kommentaar artiklile “16.01 Kaev tekitas kirikus tüli”

 1. V-Jaagupi elanik ütleb:

  Antud juhtum tuleks põhjalikult ja avalikult kiriku poolt selgita. Tegemist ei ole lihtsalt vaidlusega kaevu kuuluvuse üle vaid palju laiema, ühiskonnas valitseva moraali ja moraalituse üle.
  Kui kiriku vaimulikud ja koguduse juhtkond tegutseb selliselt nagu viimase ajani siis milleks kirikut on vaja.
  Kohalik omavalitsus on praegusele kirikule võrdne paariline.
  Tuleks ka vaadata kes üldse on Jaagupis koguduse juhatuses ja nõukogus. Anektoot.
  Kui kirikus töös ei suudeta sisulisi muudatusi teha, võiks kõik hooned lisaks kaevule maha sahkerdada.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)