Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

15.08 Tervisenõukogu koosseis uuenes

15.08.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Valgamaa tervisenõukogu uuteks liikmeteks arvati augustis Valga aselinnapea Kalev Laul, EELK Valga Jaani kiriku Peetri-Luke koguduse õpetaja Heino Nurk ja Valga haigla kirurg Ardo Valgepea.

«Kalev Laul vahetas välja Ivar Undi, kes vahepeal sai Valga linnapeaks,» selgitas tervisenõukogu esimees, maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Ülla Visnapuu.

«Ardo Valgepea kaasati tervisenõukogu tegevusse kui aktiivne Punase Risti vabatahtlik ja Heino Nurk sellepärast, et nõukogus oli seni esindamata kiriku pool. Nemad aitavad nõukogu tööd inimestele lähemale viia.»

Visnapuu lisas, et koos Põlvamaa tervisenõukoguga plaanitakse augusti lõpus läbi viia ühiskoolitus, et uued liikmed peagi algavaks tööperioodiks tervisenõukogu tegevusega kurssi viia.

Maavanema korraldusega 2005. aastal asutatud Valgamaa tervisenõukogu on nõuandva õigusega nõukogu, mille pädevuses on terviseedendusliku töö korraldamine maakonnas. Praegu on nõukogus 14 liiget. Esindatud on maavalitsus, haigla, kirik, politsei, Punase Risti Valgamaa selts ja osa kohalikke omavalitsusi.

Valgamaalane, 14. augustil 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)