Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

15.06 Toronto Vana-Andrese kiriku eesti ja läti koguduse delegaadid teel ELCIC konverentsile

15.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Evangeeliumi Luteriusu Kirik Kanadas (Evangelical Lutheran Church in Canada, ELCIC) peab korralise konverentsi Winnipegis, Manitobas 20. juunist kuni 24. juunini 2007.

Toronto Vana-Andrese kiriku eesti ja läti koguduste delegaadid on valmis osalema Kanada luteri kiriku tähtsal konverentsil, kus kõige olulisema päevakorra punktina tuleb seisukoha võtmine samast soost inimeste kooselu (abielu) õnnistamise küsimuses.

Anglikaani kirik, mis on koostöölepinguliselt seotud luteri kirikuga ülemaailmselt, on lõhestunud, üks osa pooldab samast soost inimeste abielu õnnistamist (blessing – ingl k.) koosellu ja teine osa on selle vastu.

2005. aastal arutasid luterlased Ameerikas (Churchwide Assembly of ELCA) koosolekul sama küsimust, kus 17 tunnustatud teoloogi esitasid usualuste põhjendustega oma vastuseisu koosolekule ettepandud põhikirja muudatustele ja soovitasid mitte omaks võtta samast soost inimeste abielulise kooselu õnnistamist. Selle soovitusega liitus Ameerika Evangeeliumi Luteriusu Kiriku Kogu (assembly) ja otsustas kehtivat põhikirja mitte muuta.

Kanada luterlaste kirikul (ELCIC) on nüüd samasugused arutlused ja hääletamised ees ülalmainitud konverentsil, kuhu lähetavad ka meie Toronto Vana-Andrese kiriku kogudused (läti ja eesti) oma valitud delegaadid, et hääletada ELCIC praeguse põhikirja muutmise vastu, nii nagu koguduste täiskogud on otsustanud.

Toronto Eesti Evangeeliumi Luteriusu Koguduse delegaatideks konverentsil on koguduse abiesimehed Jüri Silmberg ja Heikki Paara.

Eesti Elu, 15. juunil 2007

3 Kommentaari artiklile “15.06 Toronto Vana-Andrese kiriku eesti ja läti koguduse delegaadid teel ELCIC konverentsile”

  1. Külaline says:

    miks arvad et jeesus tuleb,kui ta buda munk oli,kelle maha lõid ja üks laulab,teine tantsib ja kolmas joonistab.vaata kuidas mootorratturid on sinu pärast rabelenud,et sa kuradi kujust loobuksid ja viga endast otsiks miks rikas peksa saab ja paha politseinik.

  2. Külaline says:

    praegu on juuni mitte puhkuse kuu juuli,miks sul vanad uudised siin ripuvad,noortele anna võimalus kirjutada ja ateistile ka.tean üht adventisti,kes läbi lenini teoste usklikus sai.kas sa ei usu,et see on võimalik

  3. Külaline says:

    küsi kommunistidelt,mis pededega teha,kui sa ise ei tea,jumal juhtis ka leninit,see on ju selge kui vesi.vangi pandi pedede rõõmuks,kui meeldis taha saada rootsis

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)