Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

14.11 Koorimuusika peastipendiumi saab Ene Üleoja

14.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Gustav Ernesaksa Fondi haldusnõukogu annab tänavuse Ernesaksa-nimelise koorimuusika peastipendiumi Ene-Juta Üleojale; koorimuusika edendamise stipendiumi saab Anne Kann ja laulutaadi õppestipendiumi Jaanus Kann, teatas Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.     

Koorijuht ja muusikapedagoog Ene-Juta Üleoja pälvib stipendiumi laulupidude üldjuhtimise, Eesti muusikaakadeemia koolimuusika instituudi arendamise, Eesti Kooriühingu muusikatoimkonna esimehe töö ning tegevuse eest koolimuusika arendamisel kontsertkoorideni.  

Õpetaja ja koorijuht Anne Kann saab stipendiumi koorilaulu ainekavade koostamise ning aktiivse koorielu edendamise eest Saaremaal.  

Õppestipendiumi saaja Jaanus Kann on noor Haapsalu meeskoori dirigent ja teaduste akadeemia abidirigent ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia magistrant.

Stipendiumid antakse üle tuleva aasta 27. jaanuaril toimuval Eesti Kooriühingu aastakontserdil.

Gustav Ernesaksa Fondi asutasid 1993. aastal Eesti üldlaulupeo direktsioon ehk praegune Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus, Eesti Kooriühing, Eesti Meestelaulu Selts, Eesti rahvusmeeskoor ja Eesti muusikaakadeemia. Fondi eesmärk on jäädvustada Ernesaksa mälestust ja väärtustada koorimuusika alast tegevust.

BNS, 14. novembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)