Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

14.09 Rapla kiriku maade arendamine alles küsimärgi all

14.09.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kolmapäevases Eesti Päevalehes ilmus uudis selle kohta, et Rapla linna piir võib peagi Tallinna poole nihkuda – bussijaama kõrval ja taga laiuvale tühjale väljale tehtav detailplaneering näeb ette kaheteistkümne kolmekorruselise kortermaja ja 52 elamukrundi rajamist ning mitme suure kaubanduskeskuse ehitamist. Kaubanduskeskused on planeeritud reana sõidutee äärde ja võtavad enda alla 88 000 ruutmeetrit.

Rapla Maarja-Magdaleena koguduse nõukogu juhatuse esimees Raivo Erm võtab Nädalise kõne vastu Sitsiilias kaupluse järjekorras seistes. Ta on üllatunud, kuuldes Eesti Päevalehes ilmunud uudisloost ja kiriku assessori, OÜ Kiriku Varahaldus juhi Urmas Viilma kommentaaridest. Erm kinnitab jälle kord mitmeid varasemaid väiteid, et kirikule kuuluva maaga ei ole esialgu tehtud mingeid tehinguid ja kuni pole allakirjutatud lepinguid, ei saa ka midagi kommenteerida.

Ei ole midagi kommenteerida, sest lepingut ju veel ei ole. On ainult mitmesugused plaanid, mis võivad muutuda,“ ütleb ta. Siis lisab aga, et mingil ajal on kavasid tõesti arutatud ka OÜ Kiriku Varahaldusega, aga tänaseks on tookordsed plaanid juba muutunud: „Elamutest ei ole me enam rääkinud,“ täpsustab Erm ja lisab, et kuna on puhkusel, siis ei taha Nädalise küsimustesse eriti süüvida: “Olen paari nädala pärast tööl tagasi, siis võime rääkida.“

Rapla kiriku nõukogu liige Harri Õunapuu ei ole ka eriti altis rääkima. Tema põhjenduseks on, et tühjalt seisva maa elustamise plaanist on ta üldjoontes teadlik, aga ei ole täpsemate kavadega eriti kursis.

Nädaline, 14. septembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)