Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

14.06 Mustvee kirikus tuleb heategevuskontsert

14.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pühapäeva pärastlõunal toimub Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Mustvee kirikus heategevuskontsert, mille tulu läheb kirikuhoone korrashoiuks ja remondiks.

Kontserdil esinevad vokaalansambel -7 koosseisus Maarja Haamer, Helen Põldmäe, Liivi Tamm, Anne Läänesaar, Kalle Klein, Ain Alabert, Tambet Tamm ja Markus Aurelius Orav, solistid Hele-Mall Leego, Priit Volmer ja Evelin Kõrvits ning instrumentalistid Tarmo Song, Kalle Klein, Kaarel Peäske ja Evelyn Song.

Kultuuriajaloolise tähtsusega Mustvee kiriku säilitamiseks arhitektuuripärandina saab teha ka annetusi arvelduskontole 1120248754 Hansapangas.

Möödunud sajandi alguse seitsmest Mustvee kirikust on praeguseks säilinud ja tegutseb neli, neist ühelööviline neogooti stiilis luteriusu kivikirik pühitseti 1880. aastal.

1939. aasta põlengust suudeti päästa altarimaal "Kristuse ülestõusmine", uus altar toodi Viljandi Jaani ja barokne pingistik Tallinnast Rootsi Mihkli kirikust.

Pärast Teist maailmasõda tegutses Mustvee kirik vaatamata väga kitsastele tingimustele, taasiseseisvuse ajal on kirikuelu uuesti elavnenud ja arenenud.

BNS, 14. juunil 2007

3 Kommentaari artiklile “14.06 Mustvee kirikus tuleb heategevuskontsert”

  1. Külaline says:

    kui sa vastu punnid,saad tappa tootsilt orgi taguotsa

  2. Külaline says:

    usklik räägi ega sa kirikus kellestki pahasti pole mõelnud,et kurat kiusab või küüditanud eelmises või selles elus.surnust räägi õigust,ära ülista,teised näevad ja naeravad.

  3. Külaline says:

    ma ei saa sust aru,pastorid surevad nagu kärbsed sest vastu punnivad,kas tahad sama teed minna.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)