Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

13.12 Ansip: Euroopa Liidu reformilepe on oluline rahusõnum

13.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Peaminister Andrus Ansip esitas kolmapäeval rahusõnumi Turu Toomkirikus peetud oikumeenilisel jõulujumalateenistusel.

Peaminister Ansip meenutas Toomkirikus, et ligi 90 aastat tagasi sõlmitud Tartu Rahu tõi kummalegi rahvale oodatud rahuaja, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Ansipi sõnul on ka Lissabonis allkirjastatava reformileppe näol tegu olulise rahusõnumiga, mille mõju ulatub liidu 27 riigini ja kaugemalegi.

Ansip tõi Eesti ja Soome arengu kõrvutamisel esile kujukaid näited kahe maa ajaloo ja kultuuri kokkupuutepunktidest. Turu ja Tartu ülikoolid asutati samal kümnendil, ajaliselt lähestikku ilmusid nii esimene omakeelne piibel kui raamat, märkis Ansip.

Jõulurahu vana kombe kohaselt teeb rahusõnumi tooja Turu linnale sümboolse kingituse ning peaminister andis vastuvõtjatele üle faksiimile ehk täpse koopia esimest korda terviktekstina välja antud eestikeelsest Piiblist, mis ilmus Soomes 1739. aastal.

Kirjakeele ajaloost inspireeritud kink viitab Mikael Agricolale, kelle aastat tänavu Soomes tähistatakse. Kingitust üle andes rõhutas peaminister, et pühakiri on kirjakeele alustala.

2000. aastal võttis Turu toomkiriku üritusest rahusõnumitoojana osa president Lennart Meri.

Neljapäeval sõidab Andrus Ansip koos Soome peaministri Matti Vanhaneniga Lissaboni, et allkirjastada Euroopa Liidu reformileping.

Piduliku jumalateenistuse salvestus läheb eetrisse esimesel jõulupühal, 25. detsembril.

BNS,  12. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)