Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

13.05 Aasta emaks sai Kanepi kirikuõpetaja Margit Lail

13.05.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eesti Naisliit andis Estonia kontserdisaalis toimunud emadepäeva kontserdil tänavuse aasta ema tiitli Kanepi koguduse õpetajale ja seitsme lapse emale Margit Lailile.

Aasta ema õnnitles teiste hulgas ka president Toomas Hendrik Ilves.

 

ETV24, 13. mail 2007

7 kommentaari artiklile “13.05 Aasta emaks sai Kanepi kirikuõpetaja Margit Lail”

 1. Külaline ütleb:

  Süüdistuse kohaselt tekitas Lail Palamuse O. Lutsu Kihelkonnakoolimuuseumile varalise kahju 277 852,75 krooni ulatuses ja pani toime riisumise ametiseisundi kuritarvitamise teel suures ulatuses. 128 000 krooni sellest summast on Lail jõudnud juba tagastada. See samm ning Laili taust (nüüdseks juba kuue lapse isa) andsid võimaluse lihtkokkuleppeks ning see sündiski: Lail tunnistas end süüdi ning nõustus kolmeaastase tingimisi vanglakaristusega kolme aasta pikkuse katseajaga, mille jooksul ta peab ülejäänud kahju hüvitama.

 2. Külaline ütleb:

  Mis see siia puutub?
  Ega aasta isa ei valitud!?
  Või on lihtsalt nii kange kadedus peal, et tubli inimene saab tunnustatud?

 3. Külaline ütleb:

  Ei aasta isa kohale on parem kandidaat, Üllar Kask nimelt, no ega ta siis oma last…
  Tubli inimese tunnustamise vastu pole midagi, aga antud juhul on tegu kuriteo kaasosalisega mis siis et JOKK. Oli võimatu et tubli inimene seda ei teadnud.

 4. Külaline ütleb:

  Margit on igati tubli. Ma usun, et meil kõigil on piisavalt seda, mida m,e ei tahaks enda omaks tunnistada. Inimene vajab iga päev lunastust, et edasi jõuda. Antud juhul on SL õhtulehe artikkel lihtsalt nõme, nagu mõned siibnsed kommentaaridki.

 5. Külaline ütleb:

  278000 krooni oli puudujääk, mis oli üleandmise päeva seisuga arvel. Paari kuuga jõudsid kohale 150 000 krooni eest soetatud asjad. Kuuldavasti kinnitasid 2 töömeest, et nemad ei saanud ega kulutanud 100 000 krooni, vaid et lihtsate eesti ehitustöölistena tegid puhkepäeviti ja õhtuti tasuta tööd ühes riigiasutuses. Loogiliselt mõtlev inimene võiks aru saada, et kui 10 aasta jooksul rööviti 0,3 miljonit krooni, siis maksta 2 kuu jooksul tagasi pea o,2 miljonit on ilmvõimatu.Emotsioonide väljaelajatele võiks soovitada kasutusele võtta kogu mustamise arsenal. et mees on joodik, liiderdaja, kommunistjne. Võib olla võiks praegune muuseumi juht Arne Tegelmann mõne asjaliku kommentaari kirjutada sellest, kuidas ta 10 aastat seda ametit ihkas seda kohta ning olles pikka aega maavalitsuse kultuurijuht jõudis muuseumi vaid paaril korral. Või kuidas aastaid kasutades oma amatöörnäitleja oskusi kraapis teisi uksetaguseid, et saada lahti naiskirikuõpetajast Margit Lailist. Ei saa ju olla keegi suurem kui tema, kes keskharitlasena juhtis Jõgeva maakonna kultuuriosakonda, seejärel sai prof. ajaloolaste ja filoloogide asemel kirjandusliku muuseumi juhiks. Kauaaegne Palamuse juhatuse liige A. Tegelmann võiks mitte unustada, et alpus, kuri meel, valevandumine , kadedus ning ülbus on samasuured patud kui muudki pahateod.Ja vähemasti kristlased võiksid mõista seda, et ühe tellitud artikli ümberkantimine teise sopalehte, ning sealtomakorda edasi ei ole mingi kangelastegu, nagu näiteks oma riigikorra kaitsmine viimastes veristes sündmustes Tallinnas.

 6. Külaline ütleb:

  ma ei saanudki aru, kas Lail siis varastas või ei varastanud? Või on probleem selles, et Tengelmann tahtis ka varastada aga Lail ei lasknud? Mille osas on Lailiga ebaõiglaselt käitutud?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)