Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

13.03 Viljandis pole head kontserdisaali

13.03.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Naistepäeva õhtul andsid Neeme Punder, Reinut Tepp ja Peeter Sarapuu Viljandi Jaani kirikus kontserdi, mille nad pühendasid õrnemale soole. Kavas olid põhiliselt Beethoven ja Mozart ning need, kes kuulama tõttasid, teadsid juba ette, et nad saavad muusikalise naudingu, kirjutab ajaleht Sakala.

Saidki, kuid mõne inimese arvates rikkus muljet järgnenud meieisapalve, kuigi nad teadsid täpselt, et olid pühakotta tulnud ning seal on omad rituaalid.

«No ei ole Viljandis head kontserdikohta,» lausus Viljandi tuntud muusikaõpetaja Guldžahon Jussufi. Tõesti pole, kuigi kontserte korraldatakse meil peaaegu kõikjal, isegi Rubiini kinos.

Seesama Jaani kirik oli enne restaureerimist mõeldud puht kontserdisaaliks, kuid läks teisiti ja ilmselt õigesti, sest see oli ju kirik. Ugalas, kultuurimajas ja maavalitsuse saalis laulud ei kõla. Viljandi parim kontserdisaal, mis paikneb maagümnaasiumi heledas majas, ei võta aga enam ammu suuri kontserdiandjaid ega publikut vastu.

Teada on, et just jumalasõna pärast on nii mõnigi viljandlane ilusatest kirikukontsertidest loobunud. Seegi kord oli kirik kahjuks pooltühi.

Toimetas Tiiu Pikkur, EK online

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)