Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

12.10 Suure-Jaanis tähistatakse kiriku- ja laulupäeva

12.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Homme tähistab Viljandi praostkond Suure-Jaanis 90 aasta möödumist Eesti esimesest kirikukongressist ning Eesti evangeelse luterliku kiriku kui iseseisva rahvakiriku loomisest.

Homme kell 13.30 Suure-Jaani gümnaasiumis algaval aktusel antakse tänukirjad praostkonna koguduste pikaajalistele töötegijatele, kes on aastaid ja aastakümneid kirikut toetanud ning kandnud.

Järgneva konverentsi ettekanded käsitlevad evangeelse luterliku kiriku rolli tänapäeval, kiriku ja riigi suhteid ning Paul Gerhardti panust luterlikku koraalivaramusse.

Ettekandega esinevad Eesti kirikute nõukogu täitevsekretär Tauno Teder, Viljandi maavanem Kalle Küttis ning Valga praostkonna praosti kohusetäitja, õpetaja Vallo Ehasalu.

Kiriku- ja laulupäev kulmineerub kell 16 algava muusikalise jumalateenistusega Suure-Jaani kirikus, kus ligikaudu sada lauljat ja mängijat esitavad üheskoos Paul Gerhardti tekstidele loodud koraale.

Ühendkooride kavas on eesti vaimuliku koorimuusika paremad teosed ning Viljandi Linnakapell Brassi ja organist Aaro Tetsmanni esituses kõlab Gerhardti kaasaegsete instrumentaalmuusika.

Sakala, 12. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “12.10 Suure-Jaanis tähistatakse kiriku- ja laulupäeva”

  1. Külaline ütleb:

    igavad teemad on,kuidas ei mõista seda,kirikud tühjad,siis too kaasaega sisse.jung ja freud,hullumeelsust lahka.van gogh oli kaevanduses preester,raske seltskond maa all,surematu kunstnik,suri hulluna,miks nii läks,uuri välja,aruta advendi tädidega,kes reedel kell kuus ennast täis lünki täidavad,pead neile koha kätte näitama,muidu surebki rumalana peadagoog.õpetab teisi,ise ei jaga ööd ega mütsi,ära lase sellistel piiblitundi pidada.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)