Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

12.06 Perepäev tõi kiriku katuse alla erinevad kogudused

12.06.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Pärnu apostliku õigeusu Issandamuutmise kiriku korraldatud perepäev tõi laupäeval kirikusse ligikaudu 200 inimest, üritusel osalesid kõigi Pärnus tegutsevate kristlike koguduste esindajadki.

Perepäev algas Pärnu kirikute õpetajate ühise jumalateenistusega Aia 5 asuvas 1904. aastal valminud kirikus, teenistuse lõppedes suunduti üheskoos kirikuõuele.

Aias tervitas kohaletulnuid kristliku sisuga kerget muusikat esitav ansambel. Edaspidi esinejad vahetusid ja oma lauluga lõbustasid koosviibinuid Pärnu kirikute juures tegutsevad muusikalised kollektiivid.

Sõnum muusika kaudu

Ester Morran, kes juhatab 2004. aastast tegutsevat Pärnu vabakoguduste segakoori Pärnu Ülistuskoor, ütles, et temale meeldib niisugustel üritustel osaleda, sest nii saab ta kuulda teiste kooride ja ansamblite esitatavat muusikat.

Koorijuht rääkis, et nende repertuaar erineb pisut muusikast, mida inimesed on harjunud kirikutes kuulma.

Morrani kinnitust mööda on nende esitatavad laulud kaasaaegsed. “Nendes peab olema action’it, mis kannab evangeelset sõnumit,” naljatas ta. Koori tegevuse põhieesmärk ongi ühendada Pärnus tegutsevate koguduste liikmeid, kes muusika kaudu kuulutavad oma sõnumit.

Eesti kristliku nelipühi kiriku pastor praost Janno Peensalu lausus, et üritusel osaleb tema koguduse liikmeidki.

Peensalu avaldas rahulolu selle üle, et Pärnu kristlik rahvas lööb perepäeval kaasa. Nelipühilaste umbes 50-liikmeline kogudus Peensalu sõnade järgi selliseid rahvaüritusi ei korralda, nemad on oma tegevuse rõhu asetanud piiblit tutvustavatele konverentsidele. Siiski oli Peensalul hea meel osaleda rahvapeol, neid võiks tema arvates isegi tihedamini korraldada.

Sündmus on ainulaadne

Ürituse peakorraldaja, Pärnu apostliku õigeusu Issandamuutmise kiriku ülempreestri Ardalion Keskküla sõnade kohaselt läks heategevuslik üritus korda. Eriliseks tegi perepäeva ülempreestri jutu järgi just see, et ühe kiriku katuse all olid koos õigeusklikud, luterlased, katoliiklased, baptistid ja nelipühilased.

Ardalion väidab, et Eestis on selline sündmus ainulaadne ning selle tähtsust on raske alahinnata.

Keskküla ütles, et rahalisi raskusi peo korraldamisel ei olnud. Näiteks tõi ta kirikuõuel toimunud käsitöömeistrite müüginäituse, kus koguti, vaatamata seal pakutud tööde madalale hinnale, kiriku tarbeks ligemale 1500 krooni.

Teine niisama suur summa saadi heategevusliku oksjoniga, milleks oli teiste seas annetusi teinud Pärnu uue kunsti muuseumi juhataja Mark Soosaar, kes ise küll ametiasjade tõttu kohal viibida ei saanud. Oma õla panid alla sponsorid.

Ürituse tähtsust rõhutas roomakatoliku kiriku apostlik administraator piiskop Philippe Jourdan, kes ütles, et kuigi katoliiklased on proovinud korraldada midagi analoogset Tallinnas, pole see neil õnnestunud. Seega võib ka Jourdani arvates nimetada Pärnus toimunut ajalooliseks, seda vähemalt Eesti kristlike kirikute jaoks.

Ürituse lõppemisel võõrustas Pärnu linnapea Mart Viisitamm roomakatoliku kiriku apostlikku administraatorit piiskop Philippe Jourdanit, Eesti evangeelse luterliku kiriku peapiiskoppi emeeritust Kuno Pajulat, Eesti evangeelse kristlaste ja baptistide koguduste liidu presidenti pastor Joosep Tammot, Eesti metodisti kiriku superintendenti Taavi Hollmanit, Eesti kristliku nelipühi kiriku piiskoppi Ago Lilleorgi ja Eesti karismaatilise episkopaalkiriku peavikaari Heigo Ritsbekki piduliku lõunasöögiga Ammende villas.

Pärnu Postimees, 12. juunil 2007

5 Kommentaari artiklile “12.06 Perepäev tõi kiriku katuse alla erinevad kogudused”

 1. Külaline says:

  vend vahindra raamat anti eesti keeles välja 1973,seda avalda järjejutuna oma lehes puhkuse ajal,sai babat ja kõike vana pane,ise polegi vaja toomas pauli panna,ei oska,soperdad ainult igavalt.

 2. Külaline says:

  uku masing on poisike.india tarkade raamatud lao letti,müü või kingi vahet pole.kaotad müügilt johaidii.vähe oli kristlasi selleks,et vastasrinne niigi tugev.jumal lõhkus kiriku,sest vale oli tornmüts pihikapis.väike riik ja keel,kõik on planeeritud.indias kaste ei lõhu jne.

 3. Külaline says:

  lagle parek oli siseminister,nüüd nunnade ülemus pirital,miks indu tolmu võtta ei viitsi ja rotti sööb,ise katoliiklane,keeran taha,pane valmis ennast ja tee ilusaks.

 4. Külaline says:

  üllar kask on kuulus mees põlvas ja mujal vabariigis.kui vana oli leerilaps,kelle kubet ta sügas.kiivit kaebas õunapuu prokuratuuri,mis nüüd teistmoodi on siis vambola põder.

 5. Külaline says:

  jutlusta pastoritest,kes teise ilma läinud läbi ajaloo ja mis teeneid neil oli kiriku ees ja mis valesti läks.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)