Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

12.04 Varahommikut häiris akna lõhkumine

12.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Laupäeva varahommikul lõhuti Paides 11 maja aknaklaase, kõige rohkem sai kannatada Väike–Aia tänav, kus löödi katki kuue maja aknad. Sealsetel elanikel on olnud aknalõhkujatega probleeme varemgi.

Laupäeva hommikul veidi pärast viit ärkas Väike–Aia elanik Ivan Pankratov üles selle peale, et tema maja aken löödi katki.

Pankratov sõnas, et välja vaadates nägi ta mööda tänavat minemas kolme noormeest ja kahte tütarlast. «Lühemat kasvu noormees tagus aknaid nii kõrgele kui jalg ulatus, püüdis hüpata maja seina peale ja siis lõi jalaga,» selgitas ta.

Kampade tegevus paistab aknast kätte


Pankratovi meelest tulid noored ööklubist Ekvaator, mis sulgeb uksed kell viis hommikul.
Pankratov helistas kohe ka politseisse. Paide Püha Risti kiriku õpetaja Algur Kaerma ärkas varahommikul samamoodi ehmatusega, kui koguduse majal löödi aken sisse.

Ilme Sõrmuse eramul löödi sisse kaks akent, samuti olid naabri maja aknad katki. Elanikud kinnitasid, et nende rahu on häiritud ka varem. Sõrmus ütles, et see on majas elatud kuue aasta jooksul viies kord, kui aknad on katki löödud. Ükskord võeti naabri aia lipid ja taoti aknad sisse. «Lausa absurd, kus on inimeste mõistus, et niimoodi lõhkuda,» imestas ta. «Pudeleid on tänaval puruks loobitud, kogu aeg üks jama käib.»

Algur Kaerma

Foto: Järva Teataja

Politsei ootab lõhkujate kohta teavet

Algur Kaerma lausus, et nädalalõppudel on üsna tavaline, et öösel kahest viieni kõnnivad lärmavad noortekambad tänaval. «Kui lärm on piisavalt tugev, olen üles ärganud ja alati teatanud politsei korrapidajale,» ütles ta.

Samuti peatuvad noored tihtilugu autodega Kaerma akna all ja kampade tegevus (näiteks alkoholi joomine) paistab talle aknast kätte.

Lääne politseiprefektuuri Paide politseijaoskonna korrakaitsetalituse komissar Hillar Mett sõnas, et laupäeval kella 5.14st 5.30ni lõhuti Paides Tallinna ja Laia tänava nurgal ära Eesti Posti postkast.

Peale selle lõhuti aknaklaase kahel Laia tänava, kuuel Väike–Aia tänava hoonel, Keskväljakul, ühel Pärnu ja Vainu tänava hoonel.

Teadaolevatel andmetel lõhuti 11 hoonel kokku 15 aknaklaasi. «Politseipatrull pidas Paides kella 5.33 ajal kinni isikute kindlakstegemiseks kaks noormeest, kes eitasid aknaklaaside lõhkumises osalemist,» ütles ta.

Antud õiguserikkumise fakti kohta on Paide politseijaoskond alustanud väärteomenetlust karistusseadustiku § 262 ( avaliku korra rikkumine ) järgi, mis näeb ette karistuseks trahvi kuni sada trahviühikut, see tähendab kuni 6000 krooni või aresti kuni 30 ööpäeva.

Mett sõnas, et neis lõhkumistes pole käesolevaks ajaks õnnestunud süüdlasi välja selgitada ega seaduses ettenähtud korras vastutusele võtta, seetõttu ootab politsei selle kohta teavet telefonile 517 3490, 384 9910 või 110.

Järva Teataja, 12. aprillil 2007

Üks kommentaar artiklile “12.04 Varahommikut häiris akna lõhkumine”

  1. Külaline says:

    Las nad saavad kristlasteks, et nad enne akende lõhkumist palvetaks ja politsei eest pääsemise järel tänaksid Jumalat.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)