Esileht » Online » Online artiklid »

12.02 Ruhnu kool jätkab kiriku ruumides

12.02.2008 | | Rubriik: Online artiklid

Ruhnu vallavalitsus jätkab küll vaikselt ettevalmistusi saarele uue koolihoone ehitamiseks, kuid näeb siiski, esialgu vähemalt aastani 2013, kooli tegutsemist EELK Ruhnu Püha Magdaleena kogudusele kuuluvas pastoraadihoones. 

Ruhnu pastoraat

Ruhnu pastoraat

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles Meie Maale, et pastoraadihoones on tänavu kavas restaureerida ja vajadusel välja vahetada aknad, et kindlustada maja soojapidavus.

Eelmisel nädalal käis Ruhnus muinsuskaitsespetsialist Tõnu Sepp, kes vaatas aknad üle ning annab vahetamise ja restaureerimise osas oma hinnangu.

Samuti andis Tõnu Sepp omapoolseid soovitusi muude pastoraadihoone osade kohta. Kavas on restaureerida veranda ning ehitada ka pastoraadihoonele kanalisatsioon.

“Nii kaua, kui uut koolimaja ei ole, tuleb tunde pidada ikkagi vanas hoones,” tõdes Sünter. “Kui kirik on nõus pastoraadihoone renti pikemaks ajaks pikendama (praegu aastani 2013), siis on meil mõtet sinna investeerida ning suure tõenäosusega jätkuksid seal ka koolitunnid.”

Sünteri sõnul ehitaks vald uue koolimaja juures välja spordisaali, pesuruumi, söökla, küttesüsteemi ning esmavajalikud abiruumid, mida vanas pastoraadihoones ei ole, kuid mille järele on suur vajadus.

Pastoraadihoone renoveerimiseks ja raha taotlemiseks on kavas kirjutada projekt.

“Kui saame kirikult uue, pikendatud rendilepingu, kõik vajalikud kooskõlastused ja projektiga raha, saaksime restaureerimisega ehk kevadel pihta hakata,” sõnas Sünter.

Uut koolimaja on Ruhnu plaanitud ehitada juba alates 1987. aastast. Järgnevalt tehti kooli ehitusega algust 2000. ja 2004. aastal. Mõlemal korral asi takerdus ja ehitamiseni ei jõutud. Aare Sünter on tegelenud kooli ehitamise küsimustega 2005. aasta sügisest.

Praeguseks on saadud vallale koolimaja ehitamiseks maa ning eelmisel nädalal pandi avalikule väljapanekule Kirikla ja Kooli maaüksuse detailplaneering.

Meie Maa, 12. veebruaril 2008

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)