Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

115 aastat adventliikumist Eestis

25.04.2012 | | Rubriik: Uudised

Päästearmee ülemaailmne juht kindral Linda Bond külastas Eestit. Kindral Bondi sõnul vajavad inimesed tänapäevases muutlikus maailmas nii hingelist kui materiaalset abi. InternetKäesoleval aastal tähistab adventkogudus Eestis oma 115. aastapäeva.

Sel puhul kutsutakse inimesi 27.–28. aprillil kevadpidustustele Tartusse. Vanemuise kontserdimajas ja Tartu adventkirikus (Lille 18) toimuvad pidustused kannavad motot «Alguse valguses». Üheskoos vaadatakse tagasi koguduse ajaloole ning otsitakse sellest inspiratsiooni tulevikuks.
Peaesinejaks on Seitsmenda Päeva Adventistide Koguduse Trans-Euroopa Divisjoni president Bertil Wiklander, keda on võimalik kuulata reede õhtul kell 19 kogudusemajas ning laupäeval kell 11 kontserdimajas. Üritus on kõigile tasuta.
Kevadpidustuste traditsioon on seitsmeaastane. Esimest korda koguneti 2005. aasta kevadel Paide kultuurimajas.
Päästearmee võtab vastu külalisi
Päästearmee on Eestis taas tegutsenud 16 aastat ja viie korpusega.
Päästearmee ruumides kogunesid Tallinna vaimulikud ja töötegijad, kes korraldavad regulaarseid kokkusaamisi. Kogunemist alustati vaimuliku mõtte ja palvega, millele järgnes korralik hommikusöök. Oli mitmeid oluliste küsimuste arutelusid. Eelkõige need, mis seotud suvise suursündmusega Heartbeat, jagati ka varasemaid kogemusi teistest suurlinnadest.
Läinud nädalal külastas Eestit Päästearmee ülemaailmne juht kindral Linda Bond, kes viis läbi jumalateenistuse Tallinnas metodisti kirikus. Eestis võõrustatakse Päästearmee juhti oma tegutsemisaja jooksul esimest korda. Maarjamaal 1927. a tegevust alustanud Päästearmee sai tegutseda 1940. a suveni. Tegevus taastati 14. oktoobril 1995.
Kindral Bondi alluvuses tegutseb Päästearmee 124 riigis 175 keeles ning on üks maailma suurimaid sotsiaalabi andvaid rahvusvahelisi kirikuid.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)