Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

11.12 Oikumeenilise aastapreemia pälvib pastor Üllas Tankler

11.12.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Tänavune Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) oikumeenilise aastapreemia laureaat on pastor Üllas Tankler ning eripreemia integratsiooni vallas läheb jagamisele Eesti metodisti kiriku teoloogilise seminari ja Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Tallinna Peeteli koguduse vahel.

Tankler on viimase seitsme aasta jooksul olnud Eesti kristliku juhtimiskonverentsi peakorraldaja. Juhtimiskonverents on ühendanud paljude konfessioonide esindajaid nii Eestist kui välismaalt ning andnud praktilisi teadmisi kristliku juhtimise vallas. Alates 2005. aastast töötab Tankler ühinenud metodisti kiriku globaalteenistuse New Yorgi peakorteris Euroopa ja Põhja-Aafrika piirkonna täitevsekretärina.

Integratsiooni aastapreemia laureaat, Eesti metodisti kiriku teoloogiline seminar, on 1994. aastal asutatud rakenduslik erakõrgkool, kus alates selle loomisest on õppetöö toimunud paralleelselt eesti ja vene keeles ning alates 2000. aastast inglise keeles. Kool on oma rohkem kui kümne tegutsemisaasta jooksul loonud kliima, kus kaovad keele- ja rahvusbarjäärid ning areneb üksteise erinevusi respekteeriv ja väärtustav kristlik kultuur.

Tallinna Peeteli kogudus on sotsiaalse töö läbi kaasa aidanud eri rahvuskogukondade lähenemisele ja lõimumisele ühiskondlikult probleemsetes valdkondades, nagu seda on tänavalapsed ja kodutud.

Peeteli kogudus alustas 1997. aastal tööd Põhja-Tallinna tänavalastega ning kümne aasta jooksul on suudetud aidata rohkem kui 200 tänavalast ja üle 30 neist on koguduse abiga astunud iseseisvasse ellu. 2000. aastal loodud Peeteli kiriku sotsiaalkeskuse alla kuuluvad kristlik lastekodu, tänavalaste päevakeskus ja turvakodu. Lisaks on kiriku sotsiaalkeskus töötanud täiskasvanud kodututega ning toetanud ja aidanud resotsialiseerida endisi kinnipeetuid.

Oikumeenilised aastapreemiad koos aukirjaga antakse üle neljapäeval kell 13 Tallinnas Pirita kloostri kabelis toimuval EKN-i pidulikul aastalõpukoosolekul. Aastapreemiate üleandmisel osaleb ka regionaalminister Vallo Reimaa.

BNS, 11. detsembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)