Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

11.11 Aasta isa Rene Reinsoo: pidagem üksteist kalliks

11.11.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja Rene Reinsoo (39) tituleerisid aasta isaks Saaremaa naiskodukaitsjad. See tiitel annab talle kindlust elus valitud sihtide ja põhimõtete õigsuses ning püüdlust edasiminekuks. Eile tunnustas maavanem Toomas Kasemaa esmakordset tiitliomanikku tunnuskirjaga.

Mida aasta isa tiitlist ise arvate? Mida see teile tähendab ja annab?

Kõigepealt arvan seda, et see auväärne tiitel on mulle sattunud suhteliselt juhuslikult ja kindlasti on meie maakonnas palju häid ja veel paremaidki isasid kui mina. Samas ei saa salata, et eks see nimetus teeb ka rõõmu. Pean seda tiitlit tunnustuseks kristlikele pereväärtustele. Olen tänulik oma abikaasale Helenile, kes on meie toredad ja armsad lapsed ilmale toonud, sest ilma emata poleks ju ka isa. See tiitel annab julgustust, et ilmselt on elus valitud õiged sihid ja põhimõtted ning püüan Jumala abiga edasi minna nii, kuidas oskan.

Mis on teie jaoks isa rollis kõige tähtsam?

Arvan, et isa peaks andma perele kindlustunde. Et isa on olemas, et temaga saab pidada nõu ja et isa aitab leida lahendusi.

Kuidas teil on õnnestunud end jagada töö ja kodu vahel? Kas siin valitseb tasakaal või kaalub üks neist pooltest teise siiski üles?

Mul on mitmeid ameteid, aga samas on mul üsna vabad käed oma töögraafiku korraldamisel. Tihti on nii, et nädalavahetused ja pühad on kirikuõpetaja jaoks ühed kiiremad perioodid. Samas olen vahel kodus, kui lapsed tulevad päeval koolist ja siis saan nendega koos olla. Läbi aegade on kirikuõpetaja pere mitmel viisil koguduse elus kaasa löönud ja siin on ka meeldiv võimalik ühisosa. Olen püüdnud end jagada mõistlikult mõlema vahel.

Milline roll on teie abikaasal, et saate olla just selline isa nagu olete?

Ajaloos on enamasti ikka nii olnud, et kui mõnel mehel on elus midagi korda läinud, siis on tema kõrval olnud tubli naine. Minu abikaasa Helen on meie lastele väga hea ema ja samuti on ta jõudnud teha palju ka kõike muud.

Ta on Kihelkonna koguduses pühapäevakooli õpetaja ja raamatupidaja, korraldab meie pastoraadis avatud noortekeskuse tööd, oleme koos pidanud mitmeid suviseid laste- ja perelaagreid. Käesolevast sügisest asendab ta Kihelkonna koolis lapsepuhkusel viibivat muusikõpetajat ja jõuab veel palju muudki.

Mida isana oma lastele ellu kaasa annate? Mis on see miski, mis teist kui isast teie lastele jääb? Ja teistele lastele, kellega tegelete?

Esmalt seda, et kui elus on vahel väga raske ja kui kõike ei saa oma lähedasemate inimestega jagada või on nad kaugel, siis on olemas üks hea Isa taevas, kes kuuleb meie palveid ja kes mõistab meid. Olen Tema imelist juhtimist ja abi oma elus mitmel korral kogenud ja tahan selleks ka lapsi julgustada. Eks me, lapsevanemad, kõik soovi ju oma lastele parimat ja püüame selleks teha, mis meie võimuses. Iga inimene, iga laps on väärtuslik. Pidagem üksteist kalliks.

Meie Maa, 10. novembril 2007

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)