Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

11.10 Oreli klaas tõsteti paika

11.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Eile paigaldasid töömehed Pärnu Eliisabeti kiriku roosaknale Rait Präätsi loodud vitraaži, mis on üks osa 2010. aastaks valmiva uue oreli välisilmest.

Oreli keskel paiknema hakkava vitraaži idee kallal alustas meister tööd kaks aastat tagasi. “Esimestest juttudest on tõesti möödunud kaks aastat, kuid aktiivse töö tegime sellel suvel kolme kuuga,” rääkis vitraaži autor Prääts. Tellimus oli autori sõnutsi ainulaadne, sest vitraaž peab oreli üldilmega sulanduma ja dialoogi looma.

“Vitraaž kujutab mingi suurema sinise keraja objekti ajutist liikumist valge valguse eest läbi,” rääkis Prääts. See on valmistatud sulatamistehnika abil, erineva värviga klaasid on liidetud tervikuks 760kraadise kuumusega.

Eliisabeti kiriku vitraažorel valmib aastaks 2010, kui Pärnus toimuvad rahvusvahelised hansapäevad. Uuel orelil on 29 kõlavärvi ehk registrit, millele lisanduvad transmissioonid teistest registritest. See laiendab oluliselt kiriku ja linna orelimuusikaalast ampluaad.

Oreli ehitus läheb maksma 3 209 600 krooni, millest Pärnu linnavalitsus on annetanud 901 200 krooni. Uue pilli ehitab OÜ Kriisa Oreliehitus.

Pärnu Postimees, 11. oktoobril 2007

Üks kommentaar artiklile “11.10 Oreli klaas tõsteti paika”

  1. Külaline ütleb:

    Mis loom on vitraažorel? Kas õhuvool paneb vitraaži vibreerima ja tekib heli või?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)