Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

11.10 Lõikustänupüha Mustjalas

11.10.2007 | | Rubriik: Online artiklid

Lõikustänupüha on väga südamelähedane neile, kelle töö on seotud põllumajandusega. Minu vanaisa ütles ikka, et see jalg on õigel teel, mis adra järel käib! Selle püha nimetus on liitsõna. Mõtleme lõikusest ja tänust. Eks lõikus tähendab ka laiemalt kokkuvõtet töödest-tegemistest ja küll on hea, kui võime näha oma töö vilju ja oskame selle eest olla ka Jumalale tänulikud.

Mustjala kirikus peetakse eeloleval pühapäeval lisaks lõikustänupühale ka koguduse aastapäeva. Ja põhjust on tänuks küllaga. Kui eelmisel aastal saime korda kiriku tornikiivri, siis käesoleval suvel on teinud AS Saare Ereki tublid töömehed Toivo Rikko juhtimisel korda peaaegu poole kiriku välisfassaadist. Eks tööde käigus tuli ette ka üllatusi, nagu ikka vanade hoonete restaureerimisel.

Nimelt selgus, et kiriku sokliosa on üsna pude ja teeb murelikuks. Loodame siiski, et õnnestub sokliosa toestada ning saame eesoleval aastal töödega jätkata. Kogudusepoolsed tänud ka AS Saare Ereki ehitusosakonna juhatajale Mehis Kallasele ja järelevalve teostajale Tõnu Sepale.

Pühapäeval kell 10 alustame piduliku jumalateenistusega Mustjala kirikus. Jumalateenistusel laulab Mustjala segakoor Imbi Kolga juhendamisel ja pärast jumalateenistust on kõik palutud pastoraati kohvilauda. Pidupäevale on lubanud tulla ka Mustjala vallavanem Kalle Kolter.

Saame siis koos tunda rõõmu ja tänada Jumalat nii selle aasta loodusandide kui ka meie pühakoja kaunimaks muutmise eest. Tere tulemast kõigile!

Rene Reinsoo,
Mustjala koguduse õpetaja

Meie Maa, 11. oktoobril 2007

2 Kommentaari artiklile “11.10 Lõikustänupüha Mustjalas”

  1. Külaline says:

    Lõikuse ajal on väga raske jalgu puhtad hoida, sellepärast Mustjala sobib selle püha jaoks kõige paremini.

  2. Külaline says:

    miks bhagavadgita ja prema vahini kirikus tolmu koguvad ja repertuaar ei parane,ikka surnud jeesus hammaste vahel.konn jäi korra rästiku mürgi sisse,siis ära teda koguaeg silmad punnis passi ja kõrs tagant täis ka ära puhu,on ka teisi,kel silmad vähem jõllis ja vanaks elasid,sest ei ülbitsenud nii palju rahavahetatajatega.kas sina läheksid hansapanka ja hakkaks turvatöötajaga õiendama miks nad raha pesevad.lõpetad männiku karjääris püha prohvetina.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)