Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

11.04 Põlva koguduse preester läks aastaks sundpuhkusele

11.04.2007 | | Rubriik: Online artiklid

 

Põlva koguduse preester Üllar Kask läks tänasest aastasele puhkusele, kuna pettis oma abikaasat.

Kümnest käsust ühe vastu eksinud Põlva kirikuõpetaja Üllar Kask kirjutas täna peapiiskopi juures puhkuseavalduse, mis viib patustanud kirikuõpetaja terveks aastaks oma tegude üle järele mõtlema, teatavad TV3 Seitsmesed uudised.

Kase vastu esitas kaebuse Võru praost Andres Mäevere ja Eesti luterikiriku peapiiskop rahuldas selle kaebuse. Aasta pärast otsustab luteri kirik, millisel ametikohal Põlva kirikuõpetaja jätkab.

Koguduse liikmed soovivad preestri jätkamist.

Katoliku kirik oleks juhtumi puhul käitunud karmimalt, kuna kirik peab inimestele Pirita kloostri vaimuliku Vello Salo sõnul inimestele eeskuju andma.

Samal seisukohal on ka katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, kelle sõnul kaotab vaimulik sellise käitumisega oma autoriteedi inimeste hulgas.

Eesti Päevaleht, 10. aprillil 2007

28 Kommentaari artiklile “11.04 Põlva koguduse preester läks aastaks sundpuhkusele”

 1. Külaline says:

  Meenutagu, mis Bostoni piiskopkonna dokumentatsiooni konfiskeerimise järel päevavalgele tuli, kuidas pedofiile tõsteti kogudusest kogudusse, nii et kuritarvitatud laste arv tõusis sadadesse. Tegelikult oleks nii Vello Salo kui piiskop pidanud antud loo kontekstis keelduma seisukohavõtust..

 2. Külaline says:

  Tule taevas appi???

 3. Külaline says:

  noh, aga kust pärineb info, et Kask võrgutas noore??? tegelikkuses aga võib selle taga olla ju tõeline armastus… see küll vist kedagi ei huvita, kuid võiks… kahju!!! :cry

 4. Külaline says:

  to Parandus:Pealkiri ei ole ekslik. EELKs on juba ammu õpetaja asemel preester, ametiriietus on alba ja jumalateenistus on missa.

 5. Külaline says:

  16 aastane laps mängib ikka kodu ja miks mitte armastust. Vahel otsib ta ka lihtsalt paremat isa. Antud juhul on aga niisuguse suhtumise puhul last petetud – Kask tõmbas ju saba jalgevahel uttu tagasi oma naise juurde.

 6. Külaline says:

  et pedofiil no hea küll efebofiil on lihtsalt abielurikkuja.

 7. Külaline says:

  Kuna üks luterluse teese on see, et kõik on piibli peal, siis kas piiblis on ühtegi pedofiilia juhtumit kirjeldatud ja hukka mõistetud? Kas Vanas Testamendis või Paulusel ei ole mõnd eeskirja? Poisipilastajatest on juttu küll aga kas alaealise võrgutamist on piiblis üldse kunagi keelatud?

 8. Külaline says:

  Ka sellel organisatsioonil olid kataloogid vaimulike patustamiste kohta. Siis oli hea kontrolli all asja hoida ja vastavaid isikuid mõjutada.
  Joodik, varas, abielurikkuja, poistearmastaja jne.

 9. Külaline says:

  Auch Bibel und Talmud haben dem Kindesmissbrauch nicht gerade einen Riegel vorgeschoben: Ein weibliches Kind konnte – laut Talmud-Experte Maimonides – im Alter von drei Jahren und einem Tag verlobt werden, wenn der Vater die Zustimmung gab. Auch im Mittelalter war der Missbrauch von Kindern weit verbreitet: Edelleute, Kreuzritter, christliche Ritter und Kirchenfürsten schändeten Kinder bedenkenlos. Kleine christliche Mädchen wurden für Geld und Macht skrupellos als Ehefrauen eingetauscht. Ebenfalls aus dieser Epoche stammt das Jus primae noctis, das dem Grundherrn die Entjungferung seiner Leibeigenen zugestand. Gleichzeitig gab es allerdings im Mittelalter erste Versuche, Kinder zu schützen: So wurde die Vergewaltigung von Kindern teilweise unter Strafe gestellt. Vorreiter war England, wo Ende des 13., Anfang des 14. Jahrhunderts die ersten Gesetze zum Schutz vor geschlechtlich aktueller Ausbeutung von Kindern erlassen wurden.

 10. Külaline says:

  Kannatajaks on selles loos alaealine tüdruk. Tema tunded ei huvita võrgutajat ega kirikut, kuigi peaks.

 11. Külaline says:

  Aastane puhkus ei ole lahendus. Kahjuks ei lähe rahval sellised juhud meelest. Näiteks lugu Narvast ja teised.

 12. Külaline says:

  Kahjuks sellised inetud lood kahjustavad väga tugevalt kiriku mainet.

 13. Külaline says:

  Lahutatud ja uuestiabiellunud pastoreid on ridamisi ja mis parata, eks inimesed kasva vahel lahku. Aga niisugustel asjaoludel maotu ja kohene andestamine on perversne ja tegelikult kuritegu! Neetud rullnokad!

 14. Külaline says:

  Pealkiri on eksitav-kui seda lugesin, läks mõte kohe õigeusu preestri peale :?
  Luteriusus on õpetaja, lahkusulistel on pastor, katoliiklastel ja ortodoksidel aga preester. Siis on asi ka klaar. :)
  Aga kaastunne EELK-le selle sündsusetu loo pärast! :cry

 15. Külaline says:

  See et õpetaja võrgutas alaealise ja selle eest saab ta preemiaks aasta puhkust. Põrgut ei karda mehed (ja naised)?

 16. Külaline says:

  nüüd õpetate vähehaaval seda lausa imetlema.

 17. Külaline says:

  selget seletust, aga mitte tavapärast \”pildilt koristamise\” taktikat. Juttu olnud ju alaealisest tüdrukust, mis teeb toimunu eriti võikaks ja aastane puhkus on kui kohatu preemia preestrile. Kui toimunu on saanud uudistekülgele ja vaevalt see jääb vaid eestikeelseks, siis üpris kummaline on EELK seletava poole puudumine. Otsus, mis vormistatud, ongi vast põhjendatud kõiki asaolusid teades, aga vaikus annab voli fantaasiale, mis kindlasti loob negatiivse hoiaku EELK suhtes, mida aega mööda lastes ümber rääkida on korda raskem. Kui aga õigustada ei ole selles loos midagi, siis tapab selline \”omapoiste\” vaheline hoiak kogu respejti kiriku suhtes. Või polegi seda vaja, olles ametkond mis täidab omi ülesandeid, mis hinnkirjades tellida võib ja põhikirjaliselt täita tuleb.

 18. Külaline says:

  Olen näinud neid 16-aastasi nipikihus alaealisi. Nagu laulusalm ütleb, et \”Ei takista vallid, ei takista kraav…\” Enda alaealise panin tuppa luku taha, et maha rahuneks. Selle peale helistas valla lastekaitseametnikule, et ma ahistan teda.

 19. Külaline says:

  lapsed selleks lapsed ongi, et neil hormoonid möllavad ja mõistust on täpselt niipalju kui lolluste tegemiseks vaja. Aga täiskasvanud on jälle selleks et neid pidurdada, mitte julmalt ära kasutada.

 20. Külaline says:

  Nüüd on võimalus koos abikaasaga TÖÖLE minna, ise teenida ja mitte ülalpeetavad olla. Ehitaja ja koristaja kohti küllaldaselt. :)

 21. Külaline says:

  miks siis kohe saba jalgevahel??? lihtsalt mõnel võib selline naine olla, et mehest hakkab juba tõsiselt kahju… kui naine terroriseerib oma nn kallimat, mis tal siis sellel hetkel üle jääb??? et siis nagu jh…

 22. Külaline says:

  Niisugust muljet pole tost naisest küll jäänud, aga Üllar on küll niisugune tüüp, et mis ripakil see ära ja mis ei ole ripakile, see tuleb tõmmata ripakile ja ikka ära.

 23. Külaline says:

  ega jah plekist nööbidki ei sobiks sellele kuidagi.

 24. Külaline says:

  Ka mina arvan, et iga kirikuõpetaja peaks olema ikkagi eeskujuks kõigile inimestele. Muidu poleks ju mõtet kirikus käiagi, Jumalat teenida saab ka mujal. Ma saan aru, kui Riigikogu liikmele antakse andeks ja katsutakse mõista, et ta naist petab, ent kirikuõpetaja seda küll teha ei tohiks. Mingid väärtused ses maailmas võiksid meile siiski alles jääda.
  Pealegi, arvan ma, et see naise petmine ei olnud mitte esimene kord, sest sellised kombed ei tule inimesele üleöö.

 25. Külaline says:

  Olen ise leeriõnnistuse saanud õp J.Kimmeli ajal. Kask – tembumees ja konflikte otsiv õpetaja ei olnud minu hingele sobilik. Loodan, et Põlva saab ajapikku uue korraliku õpetaja, kellele ka põhakoja välimus korda läheb.

 26. Külaline says:

  Iga patt saab karistatud. Olen ise näinud,kui kirikuõpetaja joob sõpradega kruusitäite kaupa õlut leerimaja kõrtsus. See ei ole sünnis tegu kirikuõpetajale

 27. Külaline says:

  Vaatasin TV.3-est ja imestasin,kui Kask koos abikaasaga naerulsui Podra juurest lakusid,aga miks ka mitte,kui premeeriti aastase puhkusega.Kas keegi ei motle alaealise tudruku peale,kelle elu on rikutud terveks eluks.Kase koht peaks kull olema kusalgi mujal,aga kindlasti mitte kirikus.Meenutab vaga raamatud Altarite varjus.Tommake uttu.Polva ei taha Teist enam midagi kuulda.Rahvas on kaotanud usu kirikkusse ja jumalasonasse kui meil on sellised preestrid. E.K.

 28. Külaline says:

  Kuidas see üldse pressi jõudis? Miks kandis praost ette ja kus ta üldse teadis? Loogiline oleks, et lapse vanemad oleksid pannud asja kella külge ja teatanud pressile, mitte praost. Aga tekib küsimus kas tegu pole ikka mingi veel suurema mahhinatsiooni varjamisega, et pressile niisugune kont närida anti?

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)